اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش كارشناسان محیط زیست دریایی

اعلام آمادگی فدراسیون نجات غریق برای آموزش كارشناسان محیط زیست دریایی

به گزارش كونفه معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست از برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی غواصی كارشناسان محیط زیست دریایی اطلاع داد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، احمدرضا لاهیجان زاده با اشاره به لزوم توانمندسازی علمی و عملی کارکنان معاونت محیط زیست دریایی و استان های ساحلی محیط زیست کشور در امور غواصی اظهار داشت: با عنایت به محدودیت های علمی و فنی کارکنان محیط زیست دریایی در مبحث غواصی باید از بخش های خصوصی کمک گرفت و این معاونت درحال برنامه ریزی و تدوین تفاهم نامه همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور است.

وی به اهمیت مشارکت مردم و ظرفیت گسترده نهادهای مردمی در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره نمود و اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و غیردولتی می توان به پاکسازی زیستگاه های سواحل دریایی پرداخت و در این حوزه لازم است معاونت محیط زیست دریایی در برنامه های جاری خود سالانه اعتباراتی پیشبینی و اختصاص دهد.

لاهیجان زاده آموزش کارشناسان محیط زیست دریایی، تهیه فیلم و عکس از زیستگاه ها و پاکسازی مناطق دریایی و سواحل را از دیگر برنامه های همکاری با فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور بیان کرد.

طبق گزارش معاونت دریایی سازمان محیط زیست، فرهنگ شادنیا دبیر فدراسیون غواصی و غریق نجات کشور هم با اشاره به اینکه نمایش آلودگی های دریایی برای عموم از دغدغه های اساسی ما به حساب می آید، به اقدامات انجام شده در پاکسازی مناطق دریایی و سواحل اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون رکن سوم المپیک حفظ محیط زیست است و یکی از ارکان آن سبز بودن به حساب می آید و این فدراسیون آمادگی لازم برای آموزش محیط بان های دریایی و عرضه آموزش های تخصصی به کارشناسان محیط زیست دریایی را دارد.
1399/05/29
13:48:56
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: آموزش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کونفه