رییس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:

امروز ایران شاهد پیشرفت بسیار مهم در زمینه سلامت است

امروز ایران شاهد پیشرفت بسیار مهم در زمینه سلامت است

به گزارش کونفه رئیس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با تبریک انتخاب شهر سهند تبریز بعنوان شهر سالم اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد یک پیشرفت بسیار مهم در زمینه سلامت و شهر سالم می باشد.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، احمد المنظری در مراسم اعطای گواهی نامه سازمان جهانی بهداشت به شهر سهند تبریز بعنوان شهر سالم، گفت: سلامت و شهر سالم، مفاهیمی کلی هستند، سلامت، چتر بزرگی است که باز می شود و زیر آن، عناوین مختلفی همچون شهر سالم قرار دارند و همه ما به این عناوین و مفاهیم، تعلق خاطر داریم.
وی افزود: سلامت یک تعریف بسیار کلی است و یک رویکرد جامع نگر را طلب می کند. باردیگر به ایران بابت انتخاب شهر سهند تبریز بعنوان شهر سالم تبریک می گویم و این نقطه عطفی بود که ایران به آن دست یافت و اطمینان داریم که در آینده، شهرهای بیشتری از ایران بعنوان شهرهای سالم شناخته می شوند.
رییس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: امروز به سهند تبریک می گویم چون بصورت رسمی از طرف سازمان جهانی بهداشت به شهر سالم تبدیل می شود و جمهوری اسلامی ایران این عنوان را دریافت کرده است، در شهر سالم به دنبال تامین سلامت و رفاه بیشتر شهروندان در حوزه های مختلف هستیم.
المنظری اظهار داشت: سیزدهمین برنامه کار سازمان جهانی بهداشت در مورد شهرهای سالم می باشد، همه تلاش و دغدغه ما در شهرهای سالم، تامین بهداشت و سلامت افراد جامعه است و با اهداف هزاره و توسعه پایدار، مطابقت دارد. پروژه شهرهای سالم از سال ۱۹۹۰ شروع شده و بعد از آن، شبکه شهرهای سالم در منطقه مدیترانه شرقی تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: برای انتخاب شهر سهند تبریز بعنوان شهر سالم، دو مرحله را در پیش داشتیم، ابتدا مدارک و مستندات را بصورت مجازی بررسی و بعد از آن، بازدیدهای میدانی انجام دادیم، در ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، شهر سهند مطابق با استانداردهای این سازمان توانست ۸۰ درصد از فاکتورهای مورد نیاز را داشته باشد. سهند، نخستین شهر در یک کشور با درآمد متوسط است که موفق به انتخاب این گواهی نامه شده است.
رییس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد: تصمیم سازان و سیاستگذاران حوزه سلامت به پیشبرد پروژه انتخاب شهر سهند تبریز بعنوان شهر سالم کمک بسیار بزرگی کردند. مالک اصلی و مهم این پروژه، مردم و شهروندان هستند.
المنظری اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد یک پیشرفت بسیار مهم در زمینه سلامت است و باید از زحمات دکتر نمکی، وزیر بهداشت ایران که فردی مدیر و مدبر است و همین طور معاونت بهداشت وزارت بهداشت تشکر نماییم. ما در کنار وزارت بهداشت هستیم تا پروژه شهرهای سالم تبدیل به یک موفقیت بزرگتر در ایران شود و سازمان جهانی بهداشت دراین زمینه، کمک های فنی و کارشناسی را بی دریغ خواهدنمود تا شبکه شهرهای سالم در ایران راه اندازی شود.منبع:

1400/05/20
01:07:22
5.0 / 5
909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کونفه