نماینده مجلس:

شرایط كرونائی هرمزگان فوق بحرانی است

شرایط كرونائی هرمزگان فوق بحرانی است

ایرنا- نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرایط کرونائی استان اکنون فوق بحرانی است و این وضعیت برای مردم، مسئولان و نمایندگان مجلس خیلی مشکل است.


احمد مرادی روز سه شنبه در نشست فوق العاده ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درحال برگزاری است، اضافه کرد: از آغاز شروع کرونا می توانیم ادعا نماییم که در کنار مسئولان، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مردم هرمزگان بوده ایم و تلاش مان بر این است که مسائل و مشکلاتی را که در هر کدام از شهرستان های استان شاهد می باشیم، بتوانیم رفع نماییم.
وی بیان داشت: استان هرمزگان الان در شرایط حاد کرونایی با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه می باشد که از وزیر بهداشت درخواست داریم به این مسئله به صورت ویژه رسیدگی کنند.
نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که در زمان پیش از کرونا استان هرمزگان به لحاظ تخت های بیمارستانی ۵۰ درصد پایین تر از نرم کشوری بوده است، اظهارداشت: حالا از وزارت بهداشت تقاضا داریم که فضاهای بیمارستانی هرمزگان را یک مرتبه برای همیشه تجهیز کنند که در این حوزه استان مشکلی نداشته باشد.
مرادی همینطور به کمبود خودروهایی برای اورژانس هرمزگان اشاره نمود و اظهار داشت: هرچند با وجود این که در این راستا زحمات زیادی کشیده شده است اما این مشکل هنوز به قوت خود باقی است.
هرمزگان در زمینه دارویی نباید با مشکل مواجه شود
نماینده مردم بندرعباس، قشم، بوموسی، حاجی آبادو بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از مشکلات حوزه بهداشت و درمان در هرمزگان را بدهی دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه تأمین دارو عنوان نمود که می طلبد از جانب وزارت بهداشت در این حوزه چاره ای اندیشیده شود؛ چون که در این شرایط بحرانی کرونایی استان نباید با این مشکل مواجه باشد.
مرادی، توسعه بیمارستان کودکان را از دیگر دغدغه های مسئولان این استان برشمرد و اظهار داشت: در این راستا طبق رایزنی استاندار هرمزگان با پالایشگاه نفت بندرعباس، این شرکت یک هزار و ۸۰۰ میلیاردریال را تقبل کرده است که خواستاریم وزارت بهداشت هم از الان بودجه ای برای تجهیزات این بیمارستان درنظربگیرید تا در زمان بهره برداری این مشکل را نداشته باشیم.
مرادی همینطور در بازدید اخیر خود از بیمارستان بندرخمیر اظهار داشت: بخشی از توسعه این بیمارستان را که در تلاقی سه شهرستان بندرلنگه، بندرعباس و قشم قرار دارد، شرکت سیمان هرمزگان متقبل شده اند و بخش دیگری هم بایستی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام دهند که در این راستا نیازمند مساعدت وزارت بهداشت برای تأمین اعتبارات لازم است.
این نماینده مجلس اظهارداشت: رسیدگی به امکانات درمانی جزیره قشم، توسعه درمانگاه بخش تخت بندرعباس و شبانه روزی کردن درمانگاه بخش فارغان حاجی آباد از دیگر مسائلی است که نیازمند دستور ویژه وزیر بهداشت برای ساماندهی این وضعیت هستیم.
وی در انتها با قدردانی از دکتر نمکی که فرماندهی جنگ مبارزه با کرونا را برعهده دارند، تصریح کرد: مردم قدردان این زحمات هستند و امیدواریم خداوند هم تلاش مضاعف بدهند که بتوانیم این مشکلات و وضعیتی که کشور گرفتار آن هست، را پشت سربگذاریم.
نشست فوق العاده ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هرمزگان در حال برگزاری است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح سه شنبه و بعد از حضور در سیستان و بلوچستان از زاهدان وارد بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار هرمزگان قرار گرفت.

1400/04/22
21:58:30
5.0 / 5
409
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه