واردات دو میلیون دوز واكسن تا چند روز آینده

واردات دو میلیون دوز واكسن تا چند روز آینده

ایرنا نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر از ورود دو میلیون دوز واکسن به کشور تا چند روز آینده اطلاع داد.


کریم همتی روز سه شنبه در یک گفت وگوی خبری اضافه کرد: در بحث واردات واکسن، چند هفته ای وقفه بوجود آمده بود و انشا الله در چند روز آینده بر مبنای قول ها و اقدامات صورت گرفته و مبالغی واریزی به حساب شرکتهای فروشنده واکسن، امیدواریم دو میلیون دوز واکسن معتبر وارد کشور شود. وی افزود: همینطور امیدواریم در کنار زحمات عزیزان در وزارت بهداشت، بتوانیم در کنار سایر واکسن ها، شهروندان را با استفاده از واکسن های وارداتی و واکسن های معتبر تولید داخلی واکسینه نماییم تا بخشی از دغدغه های هموطنان گرامی در این حوزه رفع گردد.
همتی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد که اگر طرف خارجی به تعهدات خود عمل کند بقیه واکسن های مورد نیاز را وارد کشور کند و با عنایت به گروههای هدف هم از واکسن های تولید داخل و هم ازواکسن های وارداتی استفاده می شود تا بتوانیم پوشش واکسیناسیون را به سطح قابل قبولی برسانیم. در ضمن همکاری نزدیکی بین وزارت بهداشت جمعیت هلال احمر وسایر ارکان دولت در این حوزه وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: قرار بود واکسن ها روز شنبه هفته جاری برسد اما این اتفاق نیفتاد و امیدواریم فردا(چهارشنبه) بارگیری انجام گیرد و به زودی وارد کشور شوند. ۴۷۲۳۱

1400/03/25
23:11:23
5.0 / 5
608
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کونفه