در ۲۴ ساعت گذشته

پنج بیمار كووید 19 خراسان شمالی جان باختند

پنج بیمار كووید 19 خراسان شمالی جان باختند

به گزارش کونفه ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته پنج بیمار مبتلا کووید ۱۹ در بیمارستان های خراسان شمالی جان باختند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی اضافه کرد: در همین مدت ۴۹ بیمار جدید در بیمارستان های این استان بستری شدند و در مجموع الان ۲۶۵ بیمار دارای علائم مثبت بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان قرار دارند.
وی ضمن اشاره به اینکه ۶۰ درصد مردم استان ماسک می زنند، افزود: برخی افراد علیرغم این که در وضعیت شکننده ای به سر می بریم، همچنان نسبت به زدن ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی کم توجهی می کنند.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا خراسان شمالی از مردم خواست تا پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند و از هر گونه رفتار عادی انگارانه که سبب خیز مجدد موج کرونا در خراسان شمالی می شود، پرهیز کنند.
دکتر هاشمی ضمن اشاره به واکسیناسیون ۸۱ درصد افراد بالای ۸۰ سال در کشور، اظهار داشت: در این استان تابحال حدود ۷۰ درصد از جمعیت حدود ۱۰ هزار نفری افراد بالای ۸۰ سال برای واکسن رجوع کردند که ۱۰ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.
وی از همه گروههای سنی مشمول واکسن کرونا خواست تا برای دریافت واکسن در سایت اینترنتی به آدرس salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
براساس آمار رسمی استان خراسان شمالی از اسفندماه ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد و الان در فاز چهارم این بیماری قرار دارد و تابحال بیشتر از یکهزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی جان خویش را از دست دادند.
تابحال در این استان افزون بر 25 هزار نفر برای مقابله با ویروس کرونا واکسن دریافت نمودند.
منبع:

1400/03/09
17:27:37
5.0 / 5
833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کونفه