سخنگوی ستاد مقابله با كرونا خبر داد

منع تردد جاده ای در نیمه خرداد

منع تردد جاده ای در نیمه خرداد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اعلام نمود: احیانا با تصویب این ستاد همزمان با تعطیلات نیمه خرداد به مناسبت ارتحال حضرت امام (ره)، ترددهای جاده ای ممنوع می شود. برای انتخابات نیز زمینه استعلام وزارت کشور برای شناسایی افراد مبتلا به کرونا فراهم می شود.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، علیرضا رئیسی با تشرح اقدامات انجام شده برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا در آستانه انتخابات اظهار داشت: پروتکل بهداشتی انتخابات تدوین شده و اقدامات مختلفی دراین زمینه صورت خواهد گرفت، هدف این است که همزمان با برگزاری با شکوه انتخابات، کاری نماییم که مردم با خیال آسوده در انتخابات شرکت نمایند برای اینکه اگر مردم بترسند و نگران این باشند که شرکت در انتخابات برای آنان خطر مبتلاشدن به بیماری دارد ممکنست مشارکت کم شود.
وی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که احیانا روز دوشنبه در جلسات ستاد مقابله با کرونا مطرح و تصویب می شود این است که در تعطیلات نیمه خرداد به مناسبت ارتحال حضرت امام (ره)، ترددهای جاده ای ممنوع شود و خیلی سفت و سخت این سختگیری اعمال شود تا بیماری در کشور اوج نگیرد و با نزدیک شدن به انتخابات با شیوع بالایی همراه نباشیم.
معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار داشت: اقدام دیگر این است که وزارت کشور و فرمانداری ها بتوانند در سراسر کشور با استعلام از وزارت بهداشت افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ را شناسایی کند تا این افراد از آمدن به سر صندوق های رأی منع شوند و به جهت اینکه این افراد از حق رأی دادن محروم نشوند یا برای آنان صندوق سیار ارسال شود یا صندوق های جداگانه ای برای آنان در نظر گرفته شود که وزارت بهداشت با ارسال صندوق سیار موافق است.
وی اضافه کرد: همین طور مقرر است اپلیکیشن حوزه یاب طراحی و به مردم معرفی شود و مردم بتوانند با بهره گیری از آن خلوت ترین حوزه انتخابی را پیدا کنند و با خیال آسوده به حوزه های خلوت برای رأی دادن در روز انتخابات اقدام نمایند. همچینن مقرر است حوزه های رأی گیری به نحوی طراحی شود که صف ها در فضای باز و بیرون از محل صندوق باشد و مردم با فاصله و محل های خط کشی شده در صف باشند و به نوبت یکی یکی وارد حوزه شوند و رأی بدهند.
رئیسی افزود: ویروس کرونا به هیچوجه ضعیف نشده و از بین نرفته است. خطر افزایش و اوج مجدد اپیدمی کرونا همچنان وجود دارد بدین سبب از همه مردم می خواهیم همچنان اصول و پروتکلهای بهداشتی را با جدیت رعایت نمایند.
وی اظهار داشت: افزایش مهمانی ها، عروسی ها و جشن و دورهمی ها پس از ماه مبارک رمضان، گرم شدن هوا و روشن شدن کولرگازی در اتاق های دربسته نگرانی های زیادی را درباره اوج گیری مجدد اپیدمی کرونا ایجاد کرده است. تجربه سال قبل نیز نشان داد که استانهای جنوبی در فصل تابستان با افزایش شیوع ویروس کرونا مواجه گشتند.


1400/03/02
13:15:48
5.0 / 5
969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کونفه