وضعیت كرونائی جم قرمز شد

وضعیت كرونائی جم قرمز شد

به گزارش کونفه ایرنا- معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: وضعیت کرونائی شهرستان جم این استان نیز از نارنجی به قرمز تغییر رنگ داد.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، دکتر محمد مهدی خواجه ئیان روز دوشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر اضافه کرد: بر طبق نرم افزار سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون تنها شهرستان دیر استان بوشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد ۹ شهرستان دیگر در وضعیت قرمز کرونائی بسر می برند.
وی بیان کرد: باتوجه به افزایش شمار مبتلاشدن و بستری های ناشی از کرونا در استان بوشهر ۴۰ تخت در بیمارستان تازه تاسیس شهدای هسته ای برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا آماده شده است.
خواجه ئیان افزود: تا هفته گذشته بیش از ۲هزار و ۲۰۰ تست کرونا روزانه در استان بوشهر از افراد گرفته می شد که نتیجه بخش قابل توجهی از این افراد مثبت بود اما باتوجه به کمبود کیت آزمایشگاهی حالا شمار تست ها نسبت به گذشته کاهش یافته است.
وی افزود: با تلاش صورت گرفته در هفته های گذشته و جاری در مجموع ۱۳ هزار کیت آزمایشگاهی در استان بوشهر دریافت شد و انتظار می رود با تامین کیت های مورد نیاز آزمایشگاهی تا هفته آتی مشکلی دراین زمینه در این استان وجود نداشته باشد.
خواجه ئیان با اشاره به گردش ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور افزود: سرعت زیاد انتقال ویروس، شتاب بالای انتشار بیماری در بدن و ابتلای افراد سن پائین از خاصیت های ویروس جهش یافته است.
وی اشاره کرد: انجام واکسیناسیون نافی رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست و تا زمانیکه واکسیناسیون به میزان ۷۰ درصد نرسد هیچگونه ایمن سازی وجود ندارد و همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی بصورت کامل لازم است.
خواجه ئیان اظهار داشت: در این شرایط حساس و سخت شیوع ویروس در جامعه در خانه ماندن با اهمیت ترین کاری است که مردم باید انجام دهند.
منبع:

1400/01/23
19:38:01
5.0 / 5
871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کونفه