استاندار:

۲هزار آزمایش كرونا از مسافران ورودی به هرمزگان گرفته شد

۲هزار آزمایش كرونا از مسافران ورودی به هرمزگان گرفته شد

به گزارش کونفه استاندار هرمزگان اظهار داشت: ۲هزار تست کووید ۱۹ از مسافران ورودی به هرمزگان در بازه زمانی ۲۷ اسفند تا پنج فروردین گرفته شد.


فریدون روز شنبه در ارتباط زنده تصویری با رئیس جمهوری در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد: نتیجه آزمایش هفت نفر از این افراد مثبت بود که تدابیر لازم در مورد قرنطینه این افراد اندیشیده شد.
وی افزود: افزون بر ۶۰۰هزار نفر در بازه زمانی یاد شده وارد هرمزگان شدند که نشان دهنده افزایش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال و کاهش ۸۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ است.
وی افزود: درآمد حدود ۳۷ درصد کسبه استان از آغاز انتشار کرونا تا کنون به شدت تحت تأثیر قرار گرفته و تصمیم های ستاد ملی و استانی کرونا باید بگونه ای باشد که در کنار حفظ سلامت، معیشت مردم هم گرفتار خلل نشود.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: برخی نقصها وجود دارد اما نباید اتفاقات خوبی که در زمینه مدیریت بیماری کرونا با همراهی مردم رخ داده نادیده گرفته شود و امید می رود با تدوام شرایط مناسب فعلی، این استان در هفته دوم تعطیلی های نوروزی هم شرایط خوبی داشته باشد.
وی ضمن اشاره به تداوم فعالیتهای عمرانی اظهار داشت: عملیات اجرایی بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس که یکی از پروژه های شاخص هرمزگان به حساب می آید با روند مطلوبی در حال انجام می باشد و در تعطیلات نوروز هیچ یک از فعالیتهای عمرانی و تولیدی متوقف نشده است.منبع:

1400/01/07
14:34:37
5.0 / 5
583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه