بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز با كمبود پرستار روبه رو است

بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز با كمبود پرستار روبه رو است

به گزارش کونفه رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز وابسته به تامین اجتماعی اظهار داشت: بار مراجعات به این بیمارستان افزایشی بوده و همچنان با کمبود پرستار، بهیار و کارگر خدمات روبه رو هستیم.


دکتر محمد آرزومند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تا حالا حدود ۳۰ نفر از کارکنان بیمارستان امیرالمومنین(ع) به کرونا مبتلا شده اند و مدتی پیش یکی از ماماهای این بیمارستان جان خودرا از دست داد.
وی با اعلان اینکه بیمارستان امیرالمومنین(ع) بیمارستان معین کرونا در اهواز است اضافه کرد: از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انتظار داریم که نگاه ویژه تری به این بیمارستان داشته باشد و سریعتر واکسن کرونا را در اختیارمان قرار داده تا بتوانیم تمام کارکنان خودرا واکسینه نماییم.
آرزومند با اعلان اینکه تا حالا حدود یک چهارم کارکنان بیمارستان امیرالمومنین(ع) واکسن کرونا دریافت کرده اند افزود: انتظار داریم که در قدم اول تمام کارکنان این بیمارستان واکسینه شوند تا از سیستم درمانی خارج نشوند. اگر کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شوند با مشکل جدی روبه رو خواهیم شد.
رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز اظهار داشت: خوشبختانه به لحاظ تجهیزات بیمارستانی مشکلی نداریم اما همچنان با کمبود پرستار، بهیار و حتی کارگر خدمات روبه رو هستیم.
اضافه شدن چهار تخت آی سی یو در بیمارستان
وی با اعلان اینکه قبل از این ۱۲ تخت آی سی یو داشتیم و الان به ۱۶ تخت افزایش یافته افزود: آمار بستری ها و بیماران بدحال ما همچنان افزایشی است به شکلی که مجبور شدیم چهار تخت آی سی یو به ظرفیت تخت های بیمارستان اضافه نماییم.
آرزومند بیان کرد: الان ۱۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) بستری هستند و ظرفیت تخت های بیمارستان پر هستند.
وی اظهار داشت: ۸۶ تخت عادی در بیمارستان داریم که باتوجه به بار مراجعات، هشت بیمار بیشتر از ظرفیت خود پذیرش و بستری کرده ایم. تمام ظرفیت بیمارستان در اختیار بیماران کرونائی است و حتی بالاتر از توانمان خدمات ارائه می دهیم.
رییس بیمارستان امیرالمومنین(ع) با اشاره به اینکه میانگین سنی بیماران بدحال بستری شده ۳۵ تا ۵۰ سال است که نسبت به هفته های قبل میانگین سن بیماری کاهش یافته است اضافه کرد: خوشبختانه به لحاظ دستگاه اکسیژن ساز مشکلی نداشته و اکسیژن مورد نیازمان را به هر طریقی تامین کردیم.
هم حالا ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونائی و هشت شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند.منبع:

1399/12/19
15:08:54
0.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه