تاكید بر پیشگیری از توسعه ساخت و ساز، تصرف اراضی و تغییر كاربری اراضی مجاور بوستان نهج البلاغه

تاكید بر پیشگیری از توسعه ساخت و ساز، تصرف اراضی و تغییر كاربری اراضی مجاور بوستان نهج البلاغه

به گزارش کونفه رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت پیشگیری از توسعه ساخت و ساز، تصرف اراضی و تغییر کاربری اراضی مجاور بوستان نهج البلاغه تاکید نمود.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی، بامداد امروز از فاز سوم بوستان نهج البلاغه و همینطور بوستان در حال راه اندازی گل ها بازدید کرد که در ابتدا از فاز سوم بوستان نهج البلاغه بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت فاز سه این بوستان قرار گرفت و اظهار داشت: در این بازدید از وضعیت باغات و اراضی مشجر مجاور با این بوستان آگاه شدم که خواهان تعیین و تکلیف هرچه سریع تر تزاحمات هم جوار با بوستان نهج البلاغه از جانب شهرداری منطقه ۲ و سازمان بوستان ها شدم و همینطور بر نظارت دقیق شهرداری تهران برای پیشگیری از توسعه ساخت و ساز و تصرف اراضی مجاور با این بوستان و همینطور تغییر کاربری اراضی مشجر آن تاکید کردم.
این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اضافه کرد: وضعیت لایروبی رودخانه فرحزاد که از بوستان نهج البلاغه عبور می کند را مورد بررسی قرار دادیم و در جریان آخرین وضعیت تصفیه خانه در حال راه اندازی واقع در این بوستان قرار گرفتیم.
وی بر لزوم پایدارسازی و استقامت بخشی دیواره های فاز سوم بوستان نهج البلاغه، حفظ ارزش های اکولوژیکی و ذخایر طبیعی و گیاهی آن تصریح کرد و خواهان ساماندهی صدمه های اجتماعی در قسمت شمالی فاز سوم بوستان نهج البلاغه شد.
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اضافه کرد: در ادامه به بوستان در حال راه اندازی گل ها واقع در ضلع شمالی بوستان گفتگو که در مجاورت بیمارستان میلاد قرار دارد، رفته و در جریان اقدامات عمرانی و فنی انجام شده برای راه اندازی این پارک قرار گرفتیم.
بنا براعلام دفتر این عضو شورای شهر، وی ادامه داد: ایجاد رینگ دوچرخه سواری، مناسب سازی معابر بوستان برای تردد معلولین و نابینایان و جمع آوری نخاله های ساختمانی ناشی از راه اندازی ایستگاه مترو بوستان گفتگو، کاشت گل ها و گونه های گیاهی بومی و رفع تعارضات و تزاحمات ناشی از هم جواری با بیمارستان میلاد همچون موضوعاتی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.1399/10/05
00:52:37
5.0 / 5
1073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کونفه