محیط زیست تهران خبر داد:

رشد ۳۲ درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول امسال

رشد ۳۲ درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول امسال

كونفه: مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران از رشد 32 درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول امسال خبرداد.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا سعید محمودی با اعلام این خبر اظهار داشت: در شش ماه اول امسال در مجموع تعداد ۳۳ قبضه اسلحه شکاری و جنگی مجاز و غیرمجاز در استان توسط ماموران اجرائی کشف و ضبط شد.

وی با اعلان اینکه در همین رابطه تعداد ۱۰۸ نفرمتخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند که پرونده آنها در حال رسیدگی است، اظهارکرد: درحوزه شکار و صید و طی این مدت ۲۲ نفر پیش از مبادرت به شکار توسط ماموران اجرائی دستگیر شدند.

محمودی با اشاره به اینکه با ۳۴ مورد نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده وغیر زنده در طول این مدت برخورد شده است، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده ازتخریب ۴۹۶ متر مربع از اراضی ملی جلوگیری به عمل آمد و ۷۹ مورد آتش سوزی مهار گشت.

وی افزود: در شش ماهه ابتدای امسال، در مجموع تعداد ۸۱ پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شده و درجریان بوده و هشت پرونده نیز مختومه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه آمار کشفیات سلاح در شش ماهه نخست امسال نسبت به وضعیت مشابه در سال قبل رشد ۳۲ درصدی داشته است، اشاره کرد: این آمار بیان کننده تاثیر افزایش گشت ها و پایش های یگان حفاظت محیط زیست استان درحوزه استحفاظی و برخورد با متخلفان شکار و صید است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در آخر با هشدار به شکارچیانی که در فصل پاییز مبادرت به شکار می کنند، اشاره کرد: بطور قطع یگان حفاظت محیط زیست استان در سطح مناطق حفاظت شده و شهرستانهای استان با نهایت تلاش و کوشش نسبت به برخورد با شکارچیان و دستگیری و معرفی آنان به مراجع قضایی اقدام می کند و برخورد قاطع و بدون چشم پوشی با متخلفان خواهدنمود.
1399/08/17
19:16:10
5.0 / 5
1357
تگهای خبر: رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کونفه