فضاپیمای ناسا امروز بر سیارك بنو فرود می آید

فضاپیمای ناسا امروز بر سیارك بنو فرود می آید

یك فضاپیمای ناسا كه سفر خویش را به سمت سیارك «بنو» از سال ۲۰۱۶ شروع كرده است، امروز (سه شنبه ۲۰ اكتبر- ۲۹ مهر) بر سطح این سیارك فرود می آید.


به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا اعلام نمود که فضاپیمای «اوسریس رکس» (OSIRIS-REx) بعد از طی فرآیند دقیق فرود که چهار ساعت و نیم طول می کشد، تنها چند ثانیه بر سطح سیارک بنو فرود می آید.
این فضاپیما ساعت ۲۲ به وقت تابستانی انگلیس (ساعت ۱۷ به وقت منطقه زمانی شرقی) امروز ۲۰ در منطقه ای به نام نایتینگل(Nightingale) در نیم کره شمالی این سیارک فرود می آید. محل فرود این فضاپیما در نیم کره شمالی سیارک انتخاب شده است چونکه در بخش شمالی صخره های بزرگی قرار دارد و قطر این قسمت به ۱۶ متر می رسد.
پس از فرود این فضاپیما، یک بازوی رباتیک نمونه هایی را از سطح این سیارک جمع آوری کرده و آنها را ذخیره می کند و سپس به زمین بازمی گردد. کل اقامت این فضاپیما بر سطح سیارک بنو تنها ۱۰ ثانیه است و انتظار می رود که سفر بازگشت این فضاپیما به زمین ۳ سال طول بکشد.
محققان امیدوار هستند که این مأموریت درک ما را از چگونگی شکل گیری سیارات و آغاز حیات عمیق تر کرده و اطلاعات ما را از سیارک هایی که می توانند به زمین برخورد کنند، افزایش دهد.
«اوسریس رکس» (OSIRIS-REx)، اولین مأموریت ناسا برای جمع آوری نمونه از یک سیارک است. فضاپیمای مذکور در سال ۲۰۱۶ میلادی به آسمان ارسال شد و در دسامبر ۲۰۱۸ به Bennu رسید طی این مأموریت هفت ساله فضاپیما به فاصله بسیار نزدیکی از سیارک رسید.
سیارک بنو میان سیاره های زمین و مریخ در فاصله حدود ۲۰۷ میلیون مایلی (۳۳۴ میلیون کیلومتری) از سیاره خاکی ما واقع شده است.
منبع:

1399/08/01
22:34:59
5.0 / 5
1365
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه