افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش كونفه برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوا، كیفیت هوای پایتخت حالا در شرایط قابل قبول است اما در ساعات بعدازظهر امروز (۵ شهریورماه) با افزایش غلظت آلاینده «ازن» كاهش كیفیت هوا هم پیشبینی می شود.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (۵ شهریورماه) با عنایت به شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته شاهد برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

طی روز به تدریج از تندی باد کم می شود و شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در اواخر وقت هم با افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر بر غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزوده می شود و احتمال می رود کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد در شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با افزایش تندی باد تا بامداد فردا (۶ شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. هرچند با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

طی روز حاکمیت جو آرام و عدم وزش باد مؤثر تا حدودی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد همینطور غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر افزایش پیدا خواهد نمود و به تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

به مرور افزایش تندی باد در ساعات پایانی فردا (۶ شهریور ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیشبینی می شود.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۲ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.
1399/06/06
23:27:57
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کونفه