نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

كارون و بهمنشیر درحال خشك شدن

كارون و بهمنشیر درحال خشك شدن

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نباید با سهل انگاری باعث نابودی و خشكی دو رودخانه كارون و بهمنشیر در استان خوزستان شویم بلكه باید جلوی این كار گرفته شود.به گزارش کونفه به نقل از مهر، سید مجتبی محفوظی قبل از ظهر دوشنبه در نشست با رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه اساسا شما بیشتر از ما از وضعیت محیط زیستی در استان ها آگاه هستید، اظهار نمود: بیشتر از ۱۱۰ سال پیش نخستین چاه نفت در شهرستان مسجدسلیمان حفر شد، نخستین و مدرن ترین پالایشگاه در آبادان ساخته شد ولی مردم این شهر مانع از انتقال گاز و نفت به دیگر استان های کشور نشدند.
وی با اشاره به اینکه این استان دو قوم غیور لر و عرب را دارد، اضافه کرد: مردم این استان همیشه برای جان فشانی برای کشور پیش قدم بودند و در تاریخ این مرز و بوم ثبت شده است.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با طرح سوال «چگونه نفت به هزار کیلومتر بالاتر می رود اما آب به استان وارد نمی شود؟» بیان نمود: دو رودخانه کارون و بهمنشیر در استان خوزستان متعلق به کل کشور است که حالا در حال خشک شدن هستند.
محفوظی عنوان کرد: اگر امروز استان تهران با مشکلاتی که ما با آن در استان خوزستان روبه رو هستیم، روبه رو نیست و در بعضی از مسائل از کشورهای اروپایی پیشی گرفته است به واسطه نفت و گازی است که از این استان به مرکز می رود.
وی خاطرنشان کرد: تالاب هور و شادگان در هیچ جای علمی نوشته نشده اند تا که از بین رفتن آن مشکلی را ایجاد نمی کند و مضرات زیادی را برای اکوسیستم وارد می نماید.
نماینده مردم آبادان اظهار داشت: سه شهر جنوبی استان که شامل آبادان، خرمشهر و شادگان است دارای حاصلخیزترین زمین برای کشاورزی بودند که حالا با نرسیدن آب به این مناطق، زمین های کشاورزی این مناطق به شوره زار تبدیل گشته است.
محفوظی با اشاره به اینکه نخل ها در این منطقه در حال مرگ هستند، اظهار نمود: رسیدگی نکردن به این مسائل زیست محیطی خیانت به کل کشور است.

1399/04/16
17:51:47
5.0 / 5
2288
تگهای خبر: آب , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کونفه