طی سه سال اخیر محیط بان محكوم به اعدام نداشتیم

طی سه سال اخیر محیط بان محكوم به اعدام نداشتیم

به گزارش كونفه فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن بیان این كه طی سه سال اخیر هیچ محیط بان محكوم به اعدامی نداشتیم، اظهار داشت: با وجود تحولات به وجود آمده ما همچنان نیازمند تقویت حوزه محیط بانی در سازمان حفاظت محیط زیست هستیم.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا سرهنگ جمشید محبت خانی امروز در جلسه روز ملی محیط بان و تقدیر از محیط بانان نمونه که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار نمود: خوشبختانه عملکرد یگان حفاظت سازمان محیط زیست در تمام حوزه ها روبه رشد بوده است.

وی افزود: طی سه سال اخیر با آموزش های میدانی محیط بانان ۱۸۰۰ محیط بانی که آموزش عملی ندیده بودند در حوزه محیط بانی آموزش دیدند که در نتیجه آن طی سه سال اخیر محیط بان محکوم به اعدام نداشتیم همین طور ۲۰ ماه است که هیچ محیط بانی شهید نشده است.

محبت خانی در ادامه از طولانی بودن روند تحت پوشش قرار گرفتن خانواده های شهدای محیط بانان و جانبازان این حوزه توسط بنیاد شهید گله و اشاره کرد: خواسته ما و خانواده شهدای محیط بان این است که این بازه زمانی کوتاه تر شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به این که باتوجه به تقویت تجهیزات محیط بانان همچنان با ضعف هایی در این عرصه مواجه هستیم و بعضی از تجهیزات فرسوده شده اند، اظهار داشت: از آنجایی که توان خودرویی و موتوری متخلفان و شکارچیان با ما قابل قیاس نیست، ما نیاز داریم که دراین حوزه خودرا تقویت نماییم.

محبت خانی افزود: در حوزه تجهیزات انفرادی محیط بانان نیز از دو سال قبل تابحال ۴۰ میلیارد تومان صرف خرید تجهیزات شده است و امسال نیز پیگیر تجهیز بیشتر محیط بانان هستیم.

در ادامه این جلسه سردار مهدی معصوم بیگی - رئیس پلیس پیشگیری ناجا - با اشاره به این که سازمان حفاظت محیط زیست بیش از ۱۴۰ محیط بان شهید دارد، اظهار داشت: محیط بانان در خط مقدم حفاظت از محیط زیست هستند و طی روزهای اخیر که شاهد آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی بوده ایم با جانفشانی این محیط بانان و دوستداران طبیعت روبه رو شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه چراغ راه محیط زیست فرمایش مقام معظم رهبری است که فرموده اند محیط زیست مساله این دولت و آن دولت نیست، اشاره کرد: همه مردم باید در قبال محیط زیست مسئول باشند.

معصوم بیگی با تاکید بر این که نیروی انتظامی با تمام قدرت خود از ماموریت های محیط بانان حمایت و مراقبت می کند، اظهار نمود: امیدواریم که محیط بانان به تجهیزات بیشتر همچون هلی شات و دوربین های پایش مجهز شوند.

منبع:

1399/04/14
16:59:54
5.0 / 5
2469
تگهای خبر: آموزش , رشد , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کونفه