مدیركل منابع طبیعی استان خوزستان:

اطلاعات غلط برخی كشاورزان آتش به جان جنگل های خوزستان زد

اطلاعات غلط برخی كشاورزان آتش به جان جنگل های خوزستان زد

به گزارش كونفه مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان اظهار داشت: اطلاعات غلط بعضی از كشاورزان سبب آتش سوزی در مراتع ملی و جنگل های خوزستان شده است.کوروش کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: درباب آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، از اسفندماه، برنامه هایی در این راستا آماده شد و جزو نخستین استانها در کشور بودیم که برای این امر چاره اندیشی کردیم. بر این اساس با توجه به این که سال قبل نیز مقام اول را در وقوع چنین آتش سوزی ها در کشور داشتیم بنا بر این تلاش شده تمهیداتی را در این استان اجرا نماییم.
وی اضافه کرد: تمام حریق هایی که در ۱۰ سال قبل در جنگل ها و مراتع استان خوزستان اتفاق افتاده بود، بر روی نقشه ها جانمایی و مشخص شد و اعتبار خوب ملی بیش از دو میلیارد تومان به این مساله اختصاص داده شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان بیان کرد: دیده بان در مناطقی که در گذشته گرفتار حریق شد، قرار داده شده اما اتفاقی که افتاد در این مناطق درصد ناچیزی آتش سوزی داشتیم و در صورت حریق بطور فوری مهار گشت.
کیانی اشاره کرد: موردی که در آتش سوزی های اخیر وجود دارد بطور عمده سرایت آتش سوزی ها از زمین های کشاورزی به عرصه های ملی است.
وی با اشاره به اینکه چند مورد حریق عمدی در استان داشتیم، اضافه کرد: افراد برای منافع خود و اختلافات شخصی دست به آتش سوزی زدند و تاوانش را طبیعت داد.
مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان اظهار داشت: در سال های گذشته و امسال مکاتبات بین بخشی و جلسات ستاد بحران استان تشکیل و شرح وظایف بین دستگاه ها گفته شد که همچون توجیه کشاورزان در این خصوص بود که باید توسط جهاد کشاورزی موضوع زمین های کشاورزی آنان مورد رسیدگی قرار گیرد، منابع طبیعی نیز برنامه های آموزشی به جوامع محلی را انجام داده است تا کشاورزان با اطلاعات اشتباه خود عامل آتش سوزی در عرصه های ملی و طبیعی در استان نشوند.
کیانی بیان کرد: این آتش سوزی ها در بلندمدت سبب لطمه رسیدن به زمین های کشاورزی می شود و خاک، حاصل خیزی خودرا از دست خواهد داد.
وی درباب آتش سوزی روزهای اخیر در استان خوزستان اظهار داشت: تمام نیروها در این راستا بسیج شدند و خط آتش نیز شناسایی شده و الان حریق بطور کامل خاموش شده و عملیات خنک سازی انجام شده است.


منبع:

1399/03/20
20:59:45
5.0 / 5
2360
تگهای خبر: آب , آموزش , دستگاه , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کونفه