اخطار سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید

به گزارش كونفه سازمان هواشناسی با صدور هشداری از رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در بعضی از استان های كشور طی دو روز آینده اطلاع داده است.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا در اخطار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (۱۸ خرداد) در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و روز دوشنبه (۱۹ خرداد) هم در استان های شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیشبینی می شود.

در ادامه اخطار سازمان هواشناسی آمده است: رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت طی روز سه شنبه (۲۰ خرداد) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات استان های البرز، تهران و مازندران دور از انتظار نیست.

بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابرعمومی و برخورد صاعقه وجود دارد. ازاین رو از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

سازمان هواشناسی همینطور نسبت به وزش باد شدید در بعضی استان ها اخطار داده است. ازاین رو وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک در خوزستان، بوشهر، سمنان، شرق اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان طی امروز (۱۸ خرداد) پیشبینی می شود و فردا (۱۹ خرداد) هم این شرایط جوی در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، نیمه شرقی اصفهان و یزد ادامه دارد.

روز سه شنبه (۲۰ خرداد) وزش باد شدید در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، سمنان، نیمه شرقی اصفهان و یزد دور از انتظار نیست.

بر این اساس احتمال صدمه به سازه های موقت و کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد و سازمان هواشناسی سفارش کرده است که سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها محکم شوند.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/03/18
21:50:45
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: آب , تبلیغات , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه