آیا كرونا بر روی كاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسك مبتلا شدن از راه روزنامه به ویروس كمتر است؟

آیا كرونا بر روی كاغذ باقی می ماند؟ چرا ریسك مبتلا شدن از راه روزنامه به ویروس كمتر است؟

به گزارش كونفه هم اكنون معلوم نیست چه مدت ویروس COVID-19 میتواند بر روی اشیاء و سطوح زنده باقی بماند. به قول سازمان بهداشت جهانی (WHO) هنوز این مورد دقیقا معلوم نیست اما به نظر می آید مانند سایر ویروس های كرونا (تاجی شكل) رفتار كند.مطالعات اولیه نشان داده است که این ویروس می تواند برای چندین ساعت تا چند روز بر روی سطوح مختلف بماند. البته این مورد می تواند با عنایت به شرایط مختلف سطح (تفاوت در نوع، دما و یا رطوبت) متفاوت باشد. WHO سفارش می کند که اگر نگران آلوده بودن سطحی هستید، آنرا با استفاده از یک محلول ضدعفونی تمیز کنید تا ویروس ها از بین بروند و سپس دستان خویش را با یک دستمال الکلی تمیز یا با صابون بشویید.

آیا کرونا بر روی کاغذ باقی می ماند؟
دانشمندان و متخصصان سلامت تایید نموده اند که به علت وجود جوهر و روند چاپی که روزنامه ها طی می کنند، بر روی آنها ویروس COVID-19 وجود نخواهد داشت. ویروس شناس جورج لومونسوف می گوید، روزنامه ها به علت شیوه و فرایند چاپ، بسیار استریل و عاری از هرگونه ویروسی هستند.
به گفته WHO، احتمال آلوده شدن کالاهای تجاری به ویروس کرونا از جانب فرد آلوده کم است و خطر مبتلا شدن هنگام جا به جایی محصول است که در شرایط و دماهای مختلف قرار گرفته است.


این ویروس چگونه گسترش می یابد؟
WHO می گوید، مردم می توانند از سایر مبتلایان به COVID-19 به آن گرفتار شوند. این بیماری در قطرات و ترشحات کوچک بینی و دهان افراد وجود دارد که به هنگام عطسه یا سرفه به دیگری میتواند منتقل شود. همینطور امکان دارد این قطرات بر روی سطوح مختلف فرود آید و در صورت تماس دست فرد با آن جسم و دهان، بینی و چشم خود به بیماری مبتلا می شود. اما به قول خیلی از افراد و سازمان های بهداشتی، احتمال شیوع و انتقال آن از راه مواد غذایی و بسته بندی خیلی کم است. اما هنوز هم این میزان صفر نیست پس باید موارد بهداشتی را در هر صورت رعایت کرد.
edinburghnews.scotsman.com
2121

1399/03/04
22:52:48
5.0 / 5
2458
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳