آیا باید تمامی خریدها را به سبب كرونا ضدعفونی و شسته شود؟

آیا باید تمامی خریدها را به سبب كرونا ضدعفونی و شسته شود؟

كونفه: هم اكنون هیچ مدركی در خصوص انتقال COVID-19 (كرونا) توسط مواد غذایی وجود ندارد. بزرگترین خطر هنگام خرید این محصولات است كه در فروشگاه و در كنار سایرین قرار دارید.


آیا باید پلاستیک خریدها و مواد غذایی را تا ۳ روز در جایی دیگر نگه داشت؟
این سوال واقعا مسخره است، واقعا می خواهید تا ۳ روز شیر، بستنی و غذای دلخواه خودرا در خارج از خانه نگه دارید؟ همین طور این مساله نتایج ایمنی غذایی بسیاری را به همراه دارد و ممکنست موجب فاسد شدن غذا شود.
آیا باید تمامی مواد غذایی و خریدها را جداگانه ضدعفونی کرد؟
این سوال نیز از نظر علمی معنا ندارد. اگر نگران چنین موضوعی هستید، پیش از خوردن دستان خودرا بشویید. شستن مواد تازه با صابون؟ لزوما نباید برای شستن محصولات غذایی از صابون استفاده نمود. صابون برای شست و شوی مواد غذایی خصوصاً مواد تازه ساخته نشده و ممکنست موجب اسهال و استفراغ شود. سفارش های جدید خصوصاً از طرف FDA می گوید مواد غذایی تازه را تنها با آب سرد بشویید.
آیا کیسه های پلاستیکی خطرناک هستند؟
بسیاری از افراد از کیسه های پلاستیکی باردیگر استفاده می نمایند که یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از تولید و مصرف بیش از اندازه پلاستیک است. در صورتیکه از نظر نظریه ممکنست که این کیسه ها دارای ویروس کرونا باشند که خودش یک تهدید بزرگ بشمار می رود، بهترین روش برای اطمینان از جلوگیری از شیوع این ویروس، نگهداری آنها در ماشین و استفاده مجدد به هنگام فروشگاه رفتن است. همین طور می توان برای اطمینان بیشتر آنها را شسته و نگهدارید.
برای کاهش احتمال و ریسک مبتلاشدن به کرونا چه اقداماتی میتوان انجام داد؟
بسیاری از فروشگاه ها در حال ارائه مواد ضدعفونی کننده به مشتریان و همین طور ضدعفونی چرخ های خرید هستند. یکی از راه های مناسب برای پیشگیری، تهیه یک فهرست از مواد مورد نیاز و خریدن آنها و به سرعت خارج شدن از فروشگاه است. فاصله ایمن (۲متر) را به هنگام خرید رعایت کنید و مدام دست ها را با مواد ضدعفونی کننده بشویید. sciencealert ۲۱۲۱


منبع:

1399/03/03
22:18:28
5.0 / 5
2982
تگهای خبر: آب , غذا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کونفه