آلودگی هوا بر مرگ ۳۳ هزار نفر تاثیر می گذارد

آلودگی هوا بر مرگ ۳۳ هزار نفر تاثیر می گذارد

به گزارش كونفه فارس نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از تأثیر سالانه آلودگی هوا بر بیشتر از 33 هزار مرگ در كشور آگاهی داد.


علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از تاثیر آلودگی هوا بر بیشتر از ۳۳ هزار مرگ سالانه در كشور آگاهی داد. وی با بیان این خبر، اضافه كرد: در كلانشهرها، آلودگی هوا خصوصاً ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون وارد ریه و بافت بدن افراد شده و عوارض زیادی به وجود می آورد. معاون وزیر بهداشت بیان كرد: طی سال های ۹۲ تا ۹۴ شاهد كاهش غلظت آلاینده های هوا بودیم، اما از سال ۹۴ تا ۹۶ افزایش غلظت و آلودگی هوا را داشته ایم و الان این آلودگی ۳.۳ برابر حد مجاز جهانی است. رئیسی اشاره كرد: هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تحمیلی ناشی از آلودگی هوا بسیار زیاد است كه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، بازار قسمتی از آن است. وی با اشاره به اینكه طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی این هزینه در ایران بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار و برابر با ۲.۴۸ درصد تولید ناخالص ملی است، اشاره كرد: طبق آمار، میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در تهران در سال ۹۷، بالغ بر ۳ هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال بود كه بیماران مزمن تنفسی ۸۵ نفر، سرطان ریه ۹۶ نفر، بیماران قلبی ۱۰۵۸ نفر و سكته های مغزی ۵۲۶ نفر بودند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اشاره كرد: برای كلانشهرهایی مانند تهران و اصفهان نیازمند برنامه ها و تمهیدات ویژه هستیم. همچنین، در جنوب، غرب و شرق كشور با پدیده غبارآلودگی نیز مواجه هستیم كه راهكارهای این آلودگی ها باید مورد توجه قرار گیرد. ۲۳۵۲۳۵


منبع:

1398/09/12
22:49:07
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کونفه