خط و نشان وزارت بهداشت برای سایت های خواندن جواب آزمایش

خط و نشان وزارت بهداشت برای سایت های خواندن جواب آزمایش

به گزارش كونفه باشگاه خبرنگاران نوشت: صابونی اظهار داشت: برخی شركت ها، قراردادی در خصوص خواندن جواب آزمایش آنلاین با مراكز آزمایشگاهی به امضا رسانده اند.


صابونی، معاون فنی آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با اشاره به سوژه ارزان بودن نسخه خوانی به وسیله آزمایش های آنلاین شركت های استارتاپی اظهار نمود: شركت های استارتاپی با هدف كمك به مردم با برخی از آزمایشگاه های پاتولوژی قرارداد می بندند كه كار بیماران و بازگشت كنندگان در آزمایشات دوره ای شان آسان شود.

او افزود: برمبنای دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، اگر بیماری جهت دریافت نتیجه آزمایش خود، ۲۴ پس از انجام آزمایش به پزشك معالج بازگشت كند، پزشك برمبنای قانون می تواند ویزیت جداگانه ای برای خواندن آزمایش و تفسیر نتیجه از بیمار دریافت كند.

صابونی اضافه كرد: اگر شركت یا سایتی خودسرانه مبادرت به خواندن نتیجه آزمایش و اعلام آن به بیمار كند این كار مداخله در درمان بشمار می رود و غیرقانونی می باشد. معاون فنی آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت عنوان كرد: برخی شركت و سایت ها با مراكز آزمایشگاهی پاتولوژی قراردادی در خصوص خواندن جواب آزمایش آنلاین به امضا رسانده اند و در ازای انجام این كار مبلغی را دریافت می كنند.
صابونی اظهار داشت: مسافت محل اسكان بعضی از مردم با آزمایشگاه مربوطه دور است بنا بر این برخی شركت های استارت آپی جواب آزمایش را آنلاین می دهند كه این كار مداخله در درمان به حساب نیامده و كاملاً قانونی می باشد. 64231


منبع:

1398/07/06
18:23:33
5.0 / 5
4074
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه