اگر این 8 علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید

اگر این 8 علامت را دارید، خطر افسردگی را جدی بگیرید

كونفه: افسرده بودن فقط به مدلول زانوی غم بغل گرفتن و بی میل بودن به همه چیز نیست و اگر شما این علایم را ندارید، دلیل بر این نیست كه شما افسرده نیستید. افسردگی چهره ندارد. اما اگر علایم زیر را دارید بیشتر باید به سلامت روان خود توجه كنید.كاهش فعالیت های اجتماعی: افسردگی شدید می تواند بر كیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد و اشتیاق شما را به كار، مدرسه، خانواده و حتی فعالیت های اجتماعی كم كند. تغییر در فعالیت های اجتماعی می تواند یكی از نخستین نشانه های آگهی دهنده باشد.
جیسون استمپر، روانپزشك مركز مراقبت های جامع در پیكویل كالیفرنیا می گوید: "افرادی كه مبتلا به افسردگی شدید هستند، همچنان سركار می روند و با مردم تعامل دارند اما امكان دارد این معاشرت را با بهانه هایی مثل خستگی ناشی از كار فقط به محیط كار محدود كنند.

مشكلات و بیماری های دیگر در سلامت بدنی: سلامت روان و بدن به یكدیگر مرتبط اند. بیماری های بدنی امكان دارد موجب افسردگی شود.
میشل ریبا، دكتر كلینیك و مدیر دانشیار مركز جامع افسردگی دانشگاه میشیگان می گوید: بیماری هایی مثل دیابت یا سرطان موجب ایجاد استرس می شود كه امكان دارد به افسردگی منجر شود.
او توضیح می دهد: افسردگی می تواند مقاومت بدنی را كم كند و شما را نسبت به بیمار شدن لطمه پذیرتر كند؛ در حقیقت، افسردگی انواع مختلفی دارد و شما امكان دارد به راحتی نتوانید تشخیص بدهید كه افسرده هستید.

مشكلات خواب: سخت به خواب می روید؟ دفعات مختلفی در میان خوابتان، بیدار می شوید؟ دائم از این پهلو به آن پهلو می شوید؟ اگر پاسختان بله است باید بدانید كه مشكلات خواب می توانند هشداری برای افسردگی باشند. بدخوابی می تواند به طرز شایان توجهی علایم افسردگی را بدتر كند. كارول لاندو، استاد كلینیك روانپزشكی و پزشكی در دانشگاه براون در رود آیلند می گوید: خواب خوب برای سلامت روان مهم می باشد.

نگرانی و اضطراب دائمی: ممكن است فرض كنید افسردگی یعنی فقط غم و اندوه و حس مهم دیگری كه از علایم دیگر افسردگی است را نادیده بگیرید: اضطراب!
برخلاف تصور خیلی از افراد، اضطراب فقط به مدلول احساس ترس نیست. در حقیقت، بگفته دكتر استمپر اضطراب می تواند به شكل های مختلفی بروز كند؛ احساس بی قراری، سردرگمی بنابراین، امكان دارد احساس بی قراری، سردرگمی و آشوب در معده از چهره های دیگر اضطرابند.

رو آوردن به فعالیت های ناسالم برای سركوب احساسات منفی: اگر اضطراب شدید دارید، امكان دارد اهتمام كنید احساسات را با یك فشار عاطفی مضر جبران كنید. مثل نوشیدن الكل و مصرف مواد مخدر یا پرخوری و زیاده روی در انجام بازی های ویدیویی.
لانداو می گوید: اگر احساس ناراحتی و احساس تنهایی دارید، نوشیدن الكل برای از بین بردن آن كار اشتباهی است؛ چونكه علاوه بر اعتیاد آور بودن، مواد مخدر و الكل می توانند علایم افسردگی، اضطراب و مشكلات خواب را تشدید كنند و همین طور مانع از این شوند كه فرد با سوژه روبرو شود.

ثروت و موفقیت بازدارنده افسردگی نیست: افسردگی شدید می تواند افراد مرفه و فرهیخته را هم به دام بیندازد. ثروت و تحصیلات لزوماً مترادف با زندگی بدون استرس و شادی نیست. استامپر می گوید: این افراد اغلب افراد تحصیل كرده و صاحب مشاغل مهمی هستند. آنها از مزایای آموزش و وضعیت برخوردار می باشند، اما اغلب، شغل آنها می تواند عامل استرس زای بزرگی برایشان باشد. در واقع، گذراندن زمان زیاد در محل كار یكی از علت هایی است كه می تواند خطر مبتلاشدن به افسردگی را به وجود آورد.

تحریك پذیری عصبی و كج خلقی:
به گفته لاندو، تحریك پذیری عصبی می تواند یكی دیگر از علایم رایج افسردگی شدید باشد. علایم نامحسوس افسردگی مانند كج خلقی امكان دارد موقع تشخیص بیماری نادیده گرفته شوند.

سابقه خانوادگی افسردگی: آگاهی از پیشینه خانوادگی شما می تواند در پیش بینی احتمال ابتلای شما به افسردگی كمك نماید. كارشناسان عقیده دارند كه تلفیقی از زیست شناسی و تجربیات زندگی می تواند منجر به علایم در رابطه با افسردگی شود. دكتر ریبا می گوید: دانستن ژنتیك و سابقه خانوادگی شما می تواند بسیار كمك كننده باشد. تغییرات زندگی و استرس می تواند تمایل بیولوژیكی شما را به افسردگی سوق دهد. بنابراین، دانستن تاریخچه خوانوادگی شما می تواند به شما كمك نماید نه تنها آینده خودرا پیش بینی كنید بلكه آنرا تغییر دهید. مترجم: الهه صالحی منبع: msn ۲۳۵۲۳۲


منبع:

1398/06/30
20:25:17
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کونفه