چرا ویتامین د می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را كاهش دهد؟

چرا ویتامین د می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را كاهش دهد؟

كونفه: در یك مطالعه جدید، پژوهشگران به ابعاد مولكولی می روند تا تعیین كنند كه چرا ویتامین D موجب كاهش شانس مبتلاشدن به سرطان سینه می شود.Healthline: تحقیقات جدید در مورد ارتباط بین ویتامین D و كاهش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه نشان داده است كه غلظت های بالاتر از مواد مغذی می تواند یك عامل باشد. تحقیق در مورد نقش ویتامین D و تاثیر آن بر سرطان سینه جدید نیست. داده ها نشان داده اند كه زنان دارای سطوح پایین ویتامین در معرض خطر مبتلاشدن به سرطان هستند. اما هنوز شواهد كافی برای ارتباط مستقیم بین ویتامین D و كاهش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه وجود ندارد.
این مطالعه جدید كه توسط پژوهشگران دانشگاه سان دیگو در كالیفرنیا انجام شده است، با همكاری دانشگاه كریتون، دانشگاه پزشكی كارولینای جنوبی و بهداشت عمومی، امكان دارد برخی دستاوردهای جدید در ارتباط بین دو سوژه به وجود آورند.
دكتر اسكات كریستنسن، استاد هماتولوژی و انكولوژی در دانشگاه كالیفرنیا دیویس و مدیر پزشكی در U.C. به Healthline اظهار داشت كه وی در مورد مطالعه بطور محتاطانه خوش بین است. او این را به "پیشرفت اطلاعاتی" در مورد نقش ویتامین D در ارتباط با پیشرفت سرطان سینه نسبت داد.
ویتامین D چه می كند؟
ویتامین D برای سلامت كلی بدن حیاتی می باشد. این ویتامین كمك می نماید تا عضلات حركت كنند، اجازه می دهد سیگنال ها بوسیله اعصاب فرستاده شوند و كمك می نماید تا سیستم ایمنی بدن خودرا از بیماری محافظت كند.
دكتر ماریسا وایس، مدیر ارشد پزشكی و موسس Breastcancer.org، به Healthline اظهار داشت: ما می دانیم ویتامین D موجب تقویت استخوان ها می شود و نقش مهمی در رشد طبیعی سلول ها دارد.
وایس همین طور در مركز پزشكی لانكونو در پنسیلوانیا فعالیت می كند و بعنوان مدیر تحقیقات سرطان سینه و مراقبت از سلامت سینه كار می كند.
میزان سفارش شده روزانه ویتامین D برای افراد ۱ تا ۷۰ ساله ۶۰۰ واحد بین المللی (IU) است. این شامل زنان حامله هم می شود. از زمان تولد تا ۱۲ ماه، این مقدار ۴۰۰ IU است. بزرگسالان بالای ۷۰ سال باید ۸۰۰ IU واحد ویتامین Dداشته باشند.
دو راه اصلی برای به دست آوردن ویتامین D كافی برای مردم وجود دارد - بوسیله غذا و از خورشید.
ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین ها و صدف ها منبع خوبی از ویتامین D هستند. مكمل ها راه دیگری برای تامین ویتامین بدن هستند.
ویتامین D در بدن نیز تولید می شود و به شكل غیر فعال، بیشتر در پوست ذخیره می شود. هنگامی كه مردم پوست خودرا در معرض خورشید قرار می دهند، اشعه ها ویتامین را به شكل فعال آن تبدیل می كنند.

كمبود ویتامین D
هر دو محقق وایس و كریستنسن می گویند نگرانی در مورد سرطان پوست ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید سبب كمبود ویتامین D در خیلی از مردم شده است.
مطالعات ارتباط بین كاهش مصرف ویتامین D و افزایش میزان سرطان سینه را نشان می دهد، اما هیچ مطالعه ای ارتباط مستقیم این دو سوژه را ثابت نكرده است.
مساله ای كه در مورد كمبود ویتامین D وجود دارد این است كه نشانه ای از كمبود آن وجود ندارد. وایس اضافه كرد: كمبود آن نامرئی است بدین سبب تنها راه برای فهمیدن آن بوسیله یك آزمایش خون است كه سطح ویتامین D را بررسی می كند.
او اشاره كرد كه زنان بطور خاص باید سطح خودرا شناسایی كنند تا بتوانند در صورت نیاز به ویتامین D بوسیله غذا یا مكمل آنرا تامین كنند.
كریستنسن آگهی داد كه ویتامین D تنها عاملی نیست كه بتواند بر سرطان سینه تاثیر بگذارد.
مانند تمام سرطان ها، سرطان سینه ناشی از خیلی از مسائل است. رژیم غذایی، ورزش، انتخاب شیوه زندگی و ژنتیك همه در این مساله نقش ایفا می كنند. ویتامین D تنها قسمتی از این معادله است.
۲۱۲۱


منبع:

1398/03/19
15:12:32
5.0 / 5
4358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه