نكته سلامت؛

فواید پوست لیمو در جلوگیری از سرطان پوست و كاهش وزن

فواید پوست لیمو در جلوگیری از سرطان پوست و كاهش وزن

كونفه: خیلی از ما درباره خواص مفید و ارزش غذایی پوست لیمو اطلاعی نداریم، بدین سبب بهتر است پیش از دور انداختن پوست لیمو كمی به خواص آن فكر نماییم، چونكه حتی پوست لیمو باز بسیار مفید می باشد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، ارزش غذائی پوست لیمو ترش برای سلامت بسیار زیاد است. پوست لیمو ۵ تا ۱۰ برابر آب لیمو ویتامین دارد. همچون خواص لیموترش می توان به موارد زیر اشاره نمود.
پیشگیری از سرطان پوست: پوست لیموترش حاوی میزان بالا لیمونن است كه می تواند از مبتلاشدن به سرطان پوست پیشگیری كند.
كنترل وزن: میزان بالا پلی فنول های موجود در پوست لیمو می تواند به حفظ وزن سالم كمك نماید. همین طور می تواند به خلاصی از چربی های اضافی تجمع یافته در كبد هم كمك نماید.
افزایش مقاومت انسولین: زمانیكه بدن قادر به واكنش به عملكرد هورمون انسولین نباشد، میزان قندخون افزایش یافته كه منجر به شرایطی موسوم به پیش دیابت می شود. پوست لیموترش می تواند سبب تقویت مقاومت انسولین شود. چراكه حاوی پلی فنول های است كه با هدف قراردادن تجمع چربی در ناحیه شكمی به بهبود این مشكل كمك می نماید.
پیشگیری از سرطان روده: پوست مركباتی نظیر لیمو و پرتقال حاوی خواص ضدسرطانی قوی ای هستند. آنها حاوی مقادیر زیاد فلاوونوئیدهای موسوم به پلی متوكسی فلاوون هستند كه رشد تومور درروده را هدف قرار می دهند. همین طور سرشار از هسپریدین و دیوسمین هستند كه به جلوگیری از مبتلاشدن به سرطان كمك می كنند.

1397/12/09
16:20:16
5.0 / 5
4937
تگهای خبر: آب , دیابت , رشد , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه