مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی پرقند و چرب عامل افزایش احتمال عفونت شدید

رژیم غذایی پرقند و چرب عامل افزایش احتمال عفونت شدید

كونفه: مطالعه جدید نشان داده است رژیم غذایی غربی در مقایسه با رژیم غذایی عادی، می تواند سبب افزایش التهاب مزمن، شدت عفونت خونی سپسیس و نرخ بالا مرگ و میر شود.به گزارش كونفه به نقل از مهر، محققان دانشگاه ایالتی پورتلند آمریكا دریافته اند مصرف رژیم غذایی غربی كه مملو از چربی و قند و حاوی میزان كم فیبر است، می تواند فرد را در معرض ریسك بالا مبتلاشدن به عفونت شدید خونی موسوم به «سپسیس» قرار دهد.
محققان در این مطالعه دریافتند موش های تغذیه شده با رژیم غذایی غربی در مقایسه با رژیم غذایی عادی، با افزایش مبتلاشدن به التهاب مزمن، شدت سپسیس و نرخ بالاتر مرگ و میر مواجه بودند.
سپسیس یك مشكل خطرناك ناشی از واكنش بدن به عفونت است، می تواند منجر به شوك و نارسایی یك عضو بدن شود، و یكی از شایع ترین علل مرگ در جهان است.
«بروك ناپیر»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سیستم ایمنی موش های تغذیه شده با رژیم غذایی غربی، متفاوت عمل كرد. این رژیم غذایی شبیه به رژیمی بود كه عملكرد سلول ایمنی را مبتلا به اختلال می كند از اینرو فرد بسیار در مبتلاشدن به سپسیس لطمه پذیر می شود و زمانی هم كه فرد مبتلا به عفونت سپسیس می شود سریع تر می میرد.»
به گفته محققان، این یافته ها می تواند به بیمارستان ها در كنترل بهتر رژیم غذایی بیماران بستری شده در بخش ICU كمك نماید چراكه آنها بیشتر از همه در معرض مبتلاشدن به سپسیس قرار دارند.

1397/12/03
12:57:52
5.0 / 5
4769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کونفه