رئیس انجمن قلب ایران عنوان كرد؛

ورود پیوند قلب به توریسم سلامت تبدیل به تجارت می گردد

ورود پیوند قلب به توریسم سلامت تبدیل به تجارت می گردد

كونفه: رئیس انجمن قلب ایران اظهار داشت: اگر مبحث پیوند قلب وارد توریسم درمانی شود، جنبه تجاری پیدا می كند و همین مسئله سبب می گردد هزینه های پیوند به صورت سرسام آوری افزایش یابد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، دكتر فریدون نوحی بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری ششمین كنگره مشترك قلب و عروق ایران كه مقرر است هشتم تا یازدهم اسفند ۹۶ در سالن اجتماعات بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شود، اظهار نمود: پیشرفت های قلبی در ایران همچون سایر كشورهای دنیاست، اما اولویت ما در برخورد با بیماری ها و درمان آنها با سایر كشورها متفاوت می باشد.
وی اضافه كرد: میزان مرگ و میر بیماران قلبی از نظر خدمتی كه دریافت می كنند، نه تنها با آمارهای جهانی برابری می كند، بلكه شرایط بهتری هم داریم.
رئیس انجمن قلب ادامه داد: در سایر كشورها به تعدادی كه متخصصین قلب و عروق ما درگیر جراحی های بیماران قلبی عروقی هستند، نبوده و همین مسئله سبب می گردد كه تجربه پزشكان ما بالاتر از همكاران آنها در سایر كشورها باشد.
نوحی با بیان اینكه بهترین متخصصین قلب دنیا در اروپا و آمریكا، ایرانیان هستند، اضافه كرد: خدماتی كه در كشور به بیماران قلبی و عروقی عرضه می شود، از كیفیت بالایی برخوردار می باشد.
وی خاطرنشان كرد: انجام كارهای قلبی به تكنولوژی های پیشرفته نیازمند است و با عنایت به همین مسئله، در سال بیش از ۷۰ هزار جراحی قلب در كشور ما انجام می گردد و در بیمارستان شهید رجایی به تنهایی بیش از ۶۰۰۰ عمل قلب انجام می گردد.
رئیس ششمین كنگره مشترك قلب و عروق ایران مرتبط با مبحث پیوند قلب اظهار داشت: انجام پیوند قلب دو، سه مشكل دارد؛ نخست اینكه گیرنده و دهنده، هر دو باید برای عمل پیوند مناسب باشند، زیرا قلب بچه در سینه فرد بزرگسال نمی تواند كار گذاشته شود، ضمن اینكه پیوند قلب نیازمند یك ترانسپورت منظم است و در نتیجه می توان گفت پیوند قلب كار پردردسر و پرهزینه ای است.
نوحی با اشاره به انجام پیوند قلب در كودكان اظهار نمود: در یك سال قبل بیش از ۳۰ پیوند قلب كودكان در بیمارستان شهید رجایی انجام شده كه خوشبختانه نتایج خوبی به دنبال داشته است.
وی با بیان اینكه سالانه بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ پیوند قلب در ایران انجام می شود، تاكید كرد: برای آنكه بتوانیم در بحث پیوند قلب موفق تر عمل نماییم، می بایست مراكز پیوند به صورت متمركز تولید شود و این مراكز از امكانات بالایی برخوردار شوند.
رئیس انجمن قلب مرتبط با مبحث پیوند قلب برای بیماران خارجی اظهار داشت: قانوناً وقتی یك بیمار در كشور خودتان در نوبت پیوند قلب وجود دارد، ما نمی توانیم این پیوند را برای بیمار خارجی انجام دهیم.
نوحی تصریح كرد: وقتی مبحث پیوند قلب وارد مقوله توریسم درمانی شود، جنبه تجاری پیدا می كند و همین مسئله سبب می گردد ما پیوند قلب را فقط برای بیماران داخلی انجام دهیم.

1396/12/04
11:51:41
5.0 / 5
4580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کونفه