اقدامات هلال احمر ایران در عرصه سلامت همگانی و رفاه فردی در نشست بریکس

اقدامات هلال احمر ایران در عرصه سلامت همگانی و رفاه فردی در نشست بریکس

کونفه: معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در نشست مدنی بریکس 2024 به تشریح خدمات و اقدامات هلال احمر ایران در عرصه «سلامت همگانی و رفاه فردی» پرداخت.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، پیمان نامدار، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در دومین روز نشست مدنی بریکس ۲۰۲۴ به تشریح موضوع «سلامت همگانی و رفاه فردی» در کارگروه «جمعیت سالم به عنوان شرط اساسی برای توسعه کشورهای بریکس» پرداخت.
نامدار در این سخنرانی به مطالبی از قبیل بیماریهای همه گیر و غیرهمه گیر، تلاش در امتداد بهبود سلامت مادر و کودک، نگرانی از رشد اختلالات عصبی، اختلالات روانی، جراحات ناشی از تصادفات جاده ای، نتایج ناشی از تحریم های جمهوری اسلامی ایران بر سیستم بهداشت و درمان کشور، کارهای جامعه محور جمعیت هلال احمر ایران برای انجام حمایت های روانی ـ اجتماعی از کودکان وخانواده ها، کارهای جامعه محور جمعیت ملی کشورمان با هدف ایجاد خانه های هلال جهت آموزش مهارتهای نجات، جلوگیری از خطر، کاهش خسارات و جراحات و افزایش کیفیت زندگی اشاره نمود.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: همکاریهای گسترده ای میان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در زمینه‌ی ارائه خدمات درمانی، توانبخشی و تامین خدمات اضطراری در حوادث وجود دارد.
گفتنی است؛ دبیرخانه کشورهای عضو گروه بریکس (BRICS) در روسیه با عنایت به ظرفیت عظیم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف و همچنین اهداف بشردوستانه‌ی این جمعیت برای ارائه خدمات امدادی، بهداشتی و توانبخشی به لطمه دیدگان از سوانح و حوادث و انجام خدمات درمانی در مراکز سلامت خارج از کشور، ضمن دعوت از رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای شرکت در نشست مدنی بریکس ۲۰۲۴ در مسکو، از ایشان و دکتر پیمان نامدار معاون بهداشت، درمان و توانبخشی این جمعیت درخواست کرده تا در کارگروه «جمعیت سالم به عنوان شرط اساسی برای توسعه کشورهای بریکس» نشست مذکور حضور یابند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ این کارگروه با حضور سخنرانان و متخصصانی از کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) از ساعت ۱۱: ۰۰ الی ۱۳: ۰۰ به وقت محلی پنج شنبه ۴ جولای ۲۰۲۴ (۱۴ تیرماه ۱۴۰۳) انجام شد.


 


منبع:

1403/04/14
21:00:42
5.0 / 5
149
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کونفه