وزیر بهداشت خبر داد:

بهره برداری از ۳۰۰ دستگاه پیشرفته تشخیصی - درمانی در دولت سیزدهم

بهره برداری از ۳۰۰ دستگاه پیشرفته تشخیصی - درمانی در دولت سیزدهم

کونفه: از گیلان وزیر بهداشت، از بهره برداری از بیش از 300 دستگاه پیشرفته تشخیصی پزشکی و درمانی در سه ساله دولت سیزدهم آگاهی داد.


دکتر بهرام عین اللهی امروز، ۱۷ خردادماه در حاشیه بهره برداری از پروژه های سلامت محور استان گیلان، با اشاره به توجه دولت سیزدهم به توزیع عادلانه امکانات، اظهار داشت: در دولت شهید آیت الله رئیسی بنا داشتیم که تجهیزات پزشکی را به صورتی در سطح استانها گسترده نماییم تا لازم نباشد مردم برای درمان به مناطق دیگر بروند و اقدامات پزشکی را در همان استان انجام دهند.
وی با اعلان اینکه در دولت سیزدهم ۱۷ هزار تخت بیمارستانی را به مجموعه بهداشت و درمان کشور اضافه کردیم، افزود در این سه سال ۲۷۰۰ طرح بهداشتی، خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت را افتتاح کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور از بهره برداری از بیش از ۳۰۰ دستگاه پیشرفته تشخیصی پزشکی و درمانی آگاهی داد و اشاره کرد: بعد از تصویب درمان رایگان کودکان زیر هفت سال و با تکمیل امکانات مورد نیاز درمان سرطان در سراسر کشور، برنامه دولت، پوشش هزینه های درمان سرطان است.
عین الهی، از افتتاح همزمان ۲۰ پروژه حوزه سلامت در استان گیلان به ارزش بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان آگاهی داد و اظهار داشت: این پروژه ها در ۱۱ شهرستان این استان افتتاح شده است.
وی افزود: در عرصه تحقق قانون جوانی جمعیت علاوه بر راه اندازی یک کلینیک ویژه سلامت باروری در گیلان، شناسایی ۴۰۰۰ زوج نابارور و کاهش سقط جنین، مراکز سطح یک و دو درمان ناباروری در رشت و تالش افتتاح شده و در لاهیجان نیز به زودی راه اندازی می شود.

رفع آلایندگی زیست محیطی بیمارستان های گیلان
دکتر محمدتقی آشوبی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز، با اشاره به کند شدن شیب کاهش جمعیت در استان، عنوان کرد: با اجرای قانون جوانی جمعیت از شیب ۱۰ درصدی در بازه ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به ۴.۲ درصدی در بازه ۱۴۰۲-۱۴۰۱ رسیدیم.
وی با اعلان اینکه ۱۷ شبکه بهداشت و درمان و ۹۷ خانه بهداشت روستایی و ۲۱ خانه بهداشت شهری داریم، اشاره کرد: ۸۷ پایگاه اورژانس در استان فعالیت می نمایند و یک پایگاه اورژانس هوایی و دو پایگاه اورژانس بانوان داریم.
رییس علوم پزشکی گیلان مجموع تخت های بیمارستانی استان را ۴۲۰۷ تخت دانست و اشاره کرد: ۳۲.۵ درصد تخت ها مربوط به بخش خصوصی است؛ البته در سه ساله دولت سیزدهم ۵۹ تخت ویژه و ۲۳۵ تخت عادی را اضافه کردیم.
آشوبی با اعلان اینکه با بهره برداری از بیمارستان ۴۲۱ تختخوابه سایت لاکان در مجموع ۵۵۰ تخت به استان اضافه می شود، اظهار داشت: دولت سیزدهم پرداخت تعرفه های پرستاری را به عاقبت رساند و طی ۲۰ ماه گذشته پرداختی داشتیم.
وی از رشد ۴۰ درصدی پیشرفت فیزیکی بیمارستان سایت لاکان در دولت سیزدهم آگاهی داد و بیان کرد: نیازمند بیمارستان ۸۰۰ تختخواب جنرال هستیم.
رییس علوم پزشکی گیلان یکی از افتخارات دولت سیزدهم را جلوگیری از آلایندگی بیمارستان ها دانست و تصریح کرد: همه بیمارستان های گیلان هم زباله سوز و هم تصفیه خانه فاضلاب دارند و آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کنند.
منبع:

1403/03/18
12:37:05
5.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه