حاشیه جلسه هیات دولت

ضرغامی عنوان کرد: بازدید بیشتر از ۳ میلیون نفر از اماکن تاریخی تاکنون

ضرغامی عنوان کرد: بازدید بیشتر از ۳ میلیون نفر از اماکن تاریخی تاکنون

به گزارش کونفه، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از بازدید ۳ میلیون نفر از اماکن تاریخی در روزهای نوروز اطلاع داد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، عزت الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای نوروز، بالغ بر ۳ میلیون نفر تا روز گذشته از اماکن، موزه ها، محوطه های تاریخی و پایگاه های میراث فرهنگی بازدید داشتند که رقم بسیار مهمی است.
وی ادامه داد: دراین زمینه استان فارس با حدود ۷۴۰ هزار نفر بازدید مقام اول را دارد و بعد از آن اصفهان و تهران بالاترین میزان بازدید را داشته اند.
ضرغامی در ادامه با اشاره به این که جمعیت زیادی در حافظیه و تخت جمشید برای مراسم تحویل سال حضور پیدا کردند و این مراسم در فضایی معنوی و شاد برگزار گردید، اظهار داشت: رسانه های ضد انقلاب از این که این جمعیت فراوان در مراکز فرهنگی و تاریخی حضور پیدا کردند و بدون کوچکترین حاشیه فرهنگی و سیاسی یک مراسم معنوی را کنار هم اجرا کردند، فوق العاده ناراحت هستند.
وی در رابطه با قطع نهال در منطقه گردشگری نور اظهار داشت: این مورد ارتباطی به وزارت گردشگری ندارد این اتفاقی که افتاده و دادستان مازندران ورود کرده است.
ضرغامی یادآورشد: وزارت میراث فرهنگی بطور جدی طرفدار محیط زیست است و مدیران ما در کنار میرات فرهنگی موظف به حفظ محیط زیست هستند و در مراکز فرهنگی درختکاری به انجام می رسد.
ضرغامی درمورد قیمت بلیت موزه ها و مراکز فرهنگی تاریخی هم گفت: هم اکنون قیمت ۳۰ هزار تومان برای بازدید از موزه ها در ایران پایین ترین رقم ورودی موزه ها در دنیا بشمار می رود و این رقم منطقی است و بلیت سینما هم ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان است.
ضرغامی با اعلان اینکه پس از تعطیلات رقم دقیق توریست خارجی را اعلام می کنم به این مورد هم اشاره نمود که در مورد لغو یک طرفه روادید با ۳۲ کشور هم مصوبه قبلی دولت به قوت خود باقی است.1403/01/08
13:38:05
5.0 / 5
122
تگهای خبر: رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کونفه