اخطار این مدل خندیدن سبب مرگ می شود

اخطار این مدل خندیدن سبب مرگ می شود

کونفه: به گزارش کونفه، اطلاعات آنلاین نوشت: حتما تابحال این جمله را بارها شنیده اید: «مردم از خنده!». هرچند این اصطلاح اغراق آمیز به نظر می آید، اما آیا دارای پشتوانه علمی است؟گرچه به نظر بعید می رسد کسی از خنده بمیرد، اما از نظر فنی این مساله امکان پذیر است و حتی نمونه های مستندی از مرگ در رابطه با خنده در گذشته وجود دارد. احتمال اندکی برای تاثیر منفی خنده بر بدن وجود دارد. قلب یکی از صدمه پذیرترین مسیرها است.

در نمونه های نادر، خنده های از ته دل می توانند به سنکوپ ناشی از خنده منجر شوند. در این شرایط فشار خون فرد به سرعت در طول خنده اغراق آمیز افت می کند. بدین سان دستگاه عصبی خودکار بشدت واکنش می دهد. این دستگاه به تنظیم فرآیندهای فیزیولوژیکی غیرارادی اختصاص دارد. در نتیجه این اتفاق، جریان خون منتهی به مغز بشدت افت می کند و به از بین رفتن هوشیاری می انجامد.

اولین نمونه مستند از سنکوپ ناشی از خنده در سال ۱۹۹۷ گزارش شد. در آن زمان، بیماری ۶۲ ساله مبتلا به فشار خون و دیگر مشکلات در ارتباط با قلب، حین خندیدن بلند به برنامه ای تلویزیونی به نام «سینفلد»، چندین بار از حال رفت و وضعیتی را تجربه نمود که با الهام از همان برنامه، «سنکوپ سینفلد» نامیده شد.
بیشتر بخوانید: لرزش بدن می تواند نشانه این بیماری باشد
۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/08/29
12:54:12
5.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه