نشانه افسردگی که افراد از آن بی خبرند

نشانه افسردگی که افراد از آن بی خبرند

به گزارش کونفه، ایسنا به نقل از سایکولوژی نوشت: بیشتر افراد فکر می کنند که این نشانه رایج، علامت افسردگی نیست اما حالا نتایج تحقیقات این ارتباط را ثابت کرده است.نتایج مطالعات نشان می دهد که سردرد صبحگاهی یکی از علائم رایج افسردگی و اضطراب است. افراد به صورت طبیعی تصور می کنند که سردرد صبحگاهی با خواب ضعیف شبانه آنان مرتبط می باشد و اغلب همچنین است اما خواب ضعیف تنها دلیل سردرد صبحگاهی نیست.

نظرسنجی از ۱۸هزار و ۹۸۰ نفر نشان داد که مهم ترین عوامل در رابطه با سردردهای مزمن صبحگاهی مشکلات اضطراب و افسردگی است.

دکتر موریس ام اوهایون، محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: سردرد صبحگاهی از هر ۱۳ نفر جمعیت عمومی یک نفر را تحت تأثیر قرار می دهد. سردردهای مزمن صبحگاهی نشانه واضحی از اختلالات افسردگی اساسی و اختلالات بی خوابی هستند، با این وجود، برخلاف آن چه قبلا گفته شده بود، آنها فقط در رابطه با اختلال تنفسی خواب نیستند.

بدانید که افسردگی، اضطراب و خواب ضعیف هم تنها پیشبینی کننده سردردهای صبحگاهی نیستند.

وی می گوید: مصرف الکل، فشار خون بالا و اختلالات خواب با سردردهای صبحگاهی مرتبط هستند و ما در تحقیق خود ارتباط مثبتی بین نوشیدن زیاد الکل - حداقل ۶ نوشیدنی الکلی در روز - و سردرد صبحگاهی و بین استفاده از یک داروی ضد اضطراب و سردرد صبحگاهی یافتیم.

آزمودنی هایی که در این گروه بودند دو برابر بیشتر احتمال تجربه سردردهای صبحگاهی را گزارش کردند.

در میان اختلالات طبیعی دریافتیم که افراد مبتلا به فشار خون بالا یا بیماری های اسکلتی عضلانی خطر بیشتری برای گزارش سردرد صبحگاهی داشتند.

همچنین درک کردیم که تغییرات فشار خون به احتمال زیاد سبب سردرد می شود.

در میان اختلالات خواب، اختلال خوابی که در موارد بالا مشخص نشده است سندرم پای بی قرار، اختلال حرکتی دوره ای اندام و اختلالات خواب با علل احتمالی مختلف است که بیشترین ارتباط را با سردرد صبحگاهی داشتند.
بیشتر بخوانید: ۱۰ عادت مخرب که نمی گذارد در زندگی پیشرفت کنید
۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/08/28
21:44:14
5.0 / 5
102
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کونفه