با این راهکار ذهنی کاهش وزن خودرا 3 برابر کنید

با این راهکار ذهنی کاهش وزن خودرا 3 برابر کنید

به گزارش کونفه، ایسنا به نقل از سایکولوژی نوشت: راه حل جدید به غلبه بر یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن کمک خواهدنمود.نتایج مطالعات نشان می دهد، افرادی که یاد می گیرند کمتر نگران وزن خود باشند می توانند کاهش وزن خودرا ۳ برابر کنند.

دلیل آن این است، افرادی که تصویر بدنی بهتری از خود دارند به خودی خود غذای سالم تری نیز مصرف می کنند. متاسفانه، افراد دارای اضافه وزن اغلب گرفتار مشکلات تصویر بدنی می شوند.

نگرانی در مورد این که دیگران چه فکر می کنند یا چگونه ظاهر می شوند می تواند مانع بزرگی برای کاهش وزن باشد. در عوض، یادگیری دوست داشتن ظاهر خود و نگرانی کمتر در مورد اندازه آن تاثیر مثبتی بر افراد دارد.

این مطالعه شامل ۲۳۹ زن دارای اضافه وزن بود که به مدت یک سال از یک برنامه ورزشی استاندارد و رژیم غذایی پیروی کردند با این وجود، به نیمی از آنان جلساتی با تمرکز بر تصویر بدن داده شد.

به آنان گفته شد که چگونه احساسات می توانند بر غذا خوردن تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، خلق و خوی منفی می تواند بجای خوردن غذا برای رفع گرسنگی، موجب شروع دوره های غذا خوردن برای احساس بهتر شود. این مورد به عنوان «غذا خوردن احساسی» شناخته می شود.

زنان همین طور تشویق شدند که ظاهر خودرا دوست داشته باشند. نتایج این مطالعه نشان داد کسانی که تصویر ظاهر خودرا بهبود بخشیدند نسبت به گروه کنترل ۳برابر کاهش وزن داشتند. آنان بطور متوسط ۷درصد از وزن بدن خودرا از دست دادند.

یکی از پژوهشگران این تحقیق، دکتر پدرو تکسیرا اظهار داشت: مشکلات تصویر بدن در بین افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رایج است که اغلب منجر به خوردن راحت و الگوهای غذایی سفت و مشکل تر می شود و مانعی برای کاهش وزن می باشد.

نتایج ما رابطه قوی بین بهبود تصویر بدن، خصوصاً در کاهش اضطراب در مورد نظرات دیگران و تغییرات مثبت در رفتار خوردن را نشان داد. از ین جهت، ما بر این باوریم که یادگیری ارتباط با بدن به روش های سالم تر، جنبه مهمی در حفظ کاهش وزن می باشد و باید در هر برنامه کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

نتایج این تحقیق در نشریه بین المللی تغذیه رفتاری و فعالیت بدنی (Behavioral Nutrition and Physical Activity) انتشار یافته است.
بیشتر بخوانید: ۷ ترفند ساده برای خلاص شدن از شر چربی شکم
۴۷۲۳۶منبع:

1402/08/28
12:08:35
5.0 / 5
97
تگهای خبر: اضافه وزن , تغذیه , رژیم , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کونفه