این افراد حتما صبحانه کامل بخورند

این افراد حتما صبحانه کامل بخورند

کونفه: به گزارش کونفه، مهر نوشت: یک فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد بیماری های التهابی روده گفتگو نمود.


ناصر ابراهیمی دریانی، در برنامه ضربان شبکه سلامت سیما، در پاسخ به این سؤال که نقش تغذیه در سلامت روده ها چیست، اظهار داشت: با عنایت به وجود سه وعده غذایی در تغذیه روزانه، صبحانه مهم ترین نقش را در سلامتی افراد ایفا می کند بخصوص در افرادی که گرفتار یبوست هستند حتما باید صبحانه خویش را کامل بخورند.
وی ادامه داد: وقتی غذا وارد معده می شود، به صورت غیر ارادی حرکات روده ها (پریستالتیسم) شروع می شود که به دفع افراد کمک می نماید. ازاین رو اهمیت خوردن صبحانه کامل، نه تنها به دریافت انرژی مورد نیاز ساعات اولیه روز کمک می نماید، بلکه سبب برطرف شدن یبوست در فرد هم می شود.
استاد دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال که آیا بیماری التهابی روده با بیماری کرون متفاوت است، اظهار داشت: در بیماری التهابی روده درگیری تنها شامل روده ها است اما در بیماری کرون، گرفتاری از دهان تا مقعد است، در فردی که گرفتار کولیت اولسروز است، درگیری فقط در ناحیه کولون است و فرد در مدفوع خود هم خون می بینند.
وی ادامه داد: فردی که مبتلا به بیماری کرون است، آفت های مکرر دهانی، تب و درد شکم پیدا می کنند.
دریانی متذکر شد: مبتلایان به کولیت اولسروز و بیماری کرون گاهی با علایم غیر روده ای مانند علایم مفصلی التهاب مفصل (آرتریت) به پزشک رجوع می کنند و روماتولوژیست برای بیمار تشخیص روماتیسم روده ای می دهد.(گاهی هم افراد با کمر درد رجوع می کنند)
وی ادامه داد: سلامتی دستگاه گوارش از اساسی ترین و اصلی ترین مسائل زندگی است، سبک غذا خوردن، زمان گذاشتن برای صرف غذا و نخوردن مواد قندی بخصوص در افراد چاق، از مهم ترین نکات حفظ سلامت دستگاه گوارشی به حساب می آید.


1402/08/23
12:40:25
5.0 / 5
113
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کونفه