مدیركل میراث فرهنگی استان عنوان كرد

عرضه غرفه مجانی در جشنواره ملی آش زنجان

عرضه غرفه مجانی در جشنواره ملی آش زنجان

به گزارش کونفه، زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان اظهار داشت: غرفه آش و صنایع دستی ۱۰۰ درصد مجانی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد و حتی برای کسانی که از استانهای دیگر در جشنواره شرکت کرده اند، اسکان مجانی در نظر گرفته شده است.سیدسعید صفوی ظهر امروز (۲۹ شهریورماه) در نشست خبری شانزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی و هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات کشور، با اشاره به اینکه جشنواره ملی آش بعنوان بزرگترین رویداد شهر در تقویم رویدادهای کشور ثبت شده است، اظهار نمود: برگزاری جشنواره های مختلف در زنجان، شهر را تبدیل به شهر جشنواره ها کرده است.

وی با اشاره به اینکه تابحال سه رویداد زنجان در تقویم رویدادها به ثبت رسیده است، اضافه کرد: این رویدادها همچون جشنواره آش ایرانی، نمایشگاه ملی صنایع دستی و جشنواره بین المللی غذای اکو هستند و ۵ پروانه هم آماده است تا در شورای ملی ثبت گردد.

صفوی ضمن اشاره به این که جشنواره ملی آش و صنایع دستی مهرماه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: با عنایت به اتمام ماه محرم و ماه صفر، اوایل مهرماه برای برگزاری این رویدادها انتخاب گردید. امیدواریم در سالهای بعد در فصل تابستان این رویداد برگزار گردد. شانزدهمین دوره جشنواره ملی آش و هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی هفتم تا یازدهم مهر سالجاری در محل نمایشگاه های بین المللی کاسپین شهر زنجان برگزار می شود.

این مسئول ضمن اشاره به این که این رویداد ملی یک رویداد شهرستانی هم دارد، افزود: رویداد شهرستانی هم فردا ۳۰ شهریورماه با حضور ۲۰۰ شرکت کننده برگزار می شود و بعد از داوری ۱۰ نفر به رویداد ملی راه خواهند یافت.

صفوی ضمن اشاره به این که تا امروز ۱۱ استان جهت شرکت در جشنواره آش اعلام آمادگی کرده اند، متذکر شد: متاسفانه در این رویداد تا ۱۷ استان امکان شرکت وجود دارد و بیشتر از این امکان عرضه خدمات نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۷ تا ۱۱ مهرماه هفدهمین نمایشگاه صنایع دستی همزمان با جشنواره آش برگزار می شود، اظهار داشت: در جشنواره ملی صنایع دستی ۳۰ استان و هر کدام ۵ هنرمند صنایع دستی معرفی خواهند شد. تفاوت جشنواره صنایع دستی سال جاری با سالهای گذشته در اینست که علاوه بر ۳۰ استان، شهرها و روستاهای جهانی هم در این نمایشگاه حضور خواهند داشت؛ ۹ شهر و یک روستای جهانی صنایع دستی آثار خویش را عرضه خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در این رویداد همزمان سوغات و خوراک های استانهای شرکت کننده هم عرضه خواهد شد. همینطور همزمان با این ۲ رخداد شبهای فرهنگی هم برنامه ریزی شده است.

صفوی افزود: غرفه آش و صنایع دستی ۱۰۰ درصد مجانی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد و حتی برای کسانی که از استانهای دیگر در جشنواره شرکت کرده اند، اسکان مجانی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ورود شورای شهر و شهرداری به این عرصه لازم و ضروری می باشد، تصریح کرد: از شهرداری درخواست شده تا همچون سال قبل مجموعه میراث فرهنگی را همراهی کنند و امیدواریم شاهد برگزاری هر چه بهتر این دو رویداد بزرگ در شهر زنجان باشیم. برگزاری این رویدادها می تواند مبنای جذب گردشگران از سایر استان ها باشد.

منبع:

1402/06/30
13:32:43
5.0 / 5
215
تگهای خبر: خدمات , غذا , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کونفه