عضو كمیسیون بهداشت عنوان كرد:

بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین منابع مالی، لزوم توجه به بخش خصوصی

بیمه ۶میلیون ایرانی بدون تامین منابع مالی، لزوم توجه به بخش خصوصی

كونفه: عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بیمه ۱۱ میلیون نفر از جمعیت فاقد تحت پوشش اظهار داشت: حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.به گزارش كونفه به نقل از مهر، بشیر خالقی در حاشیه راه اندازی بخش های جدید نخستین كلینیك تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در كشور تصریح كرد: بودجه سلامت با رشد ۷ تا ۸ درصدی همراه بوده اما این رشد با نرخ تورم همخوانی ندارد.
وی با عنوان این مطلب كه طرح تحول سلامت در سال اول اجرا با همكاری وزارتخانه های بهداشت و رفاه و سازمان مدیریت به خوبی آغاز شد، ادامه داد: متاسفانه در سال قبل كمترین اعتبار به این طرح تخصیص داده شد.
وی با اشاره به تامین منابع مالی اجرای طرح تحول سلامت از محل یك درصد مالیات بر ارزش افزوده و همینطور ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: سهم یك درصد مالیات بر ارزش افزوده قریب به ۵ هزار میلیارد تومان می گردد همینطور از محل ۱۰ درصد هدفمندی رقم قابل توجهی به حوزه سلامت می رسد كه متاسفانه در سال قبل كمترین میزان به طرح تحول سلامت تخصیص داده شد.
خالقی در عین حال بر لزوم تكمیل پرونده الكترونیك سلامت و اجرای راهنمای بالینی با همراهی انجمن های پزشكی تصریح كرد و اضافه كرد: اجرای برنامه پزشك خانواده هم خواسته مجلس از دولت می باشد و تا زمانی كه این سه مبحث یعنی پرونده الكترونیك سلامت، راهنمای بالینی و پزشك خانواده به درستی اجرا نشود نمی توان به ادامه طرح تحول سلامت امیدوار بود.
عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینكه ۱۱ میلیون نفر در قالب طرح تحول سلامت تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، اظهار داشت: حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.
وی در ادامه به اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری كارها به بخش خصوصی اشاره نمود و اظهار داشت: دولت به تنهایی نمی تواند هزینه های سلامت را تامین كند. از همین رو لازم است از بخش خصوصی در این حوزه استفاده گردد.
همچنین وحید اكبری مدیر نخستین كلینیك تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی و درمانی در كشور هدف از طریق اندازی این مركز را ار ائه خدمات جامع تشخیصی و درمانی به مردم عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به استفاده روزافزون از تكنولوژی در حوزه پزشكی مبحث بستری های كوتاه مدت پس از عمل جراحی مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو این مركز با هدف عرضه خدمات جامع تشخیصی و درمانی به راه افتاده است.
وی با بیان این مطلب كه در این مركز خدمات متفاوتی در حوزه درمان با رویكرد تشخیصی و درمانی به مردم عرضه می شود، تصریح كرد: شعار ما حفظ سلامتی انسان سالم می باشد.
به گفته اكبری در این مركز تابحال ۶ بخش تخصصی و فوق تخصصی پوست و مو، گوارش و كبد، قلب و عروق، توانبخشی و... به راه افتاده است كه تمامی تجهیزات آن منطبق با تجهیزات پزشكی روز دنیاست.
وی همینطور بر استفاده از پزشكان متخصص و فوق تخصص مجرب در این مركز تصریح كرد و اضافه كرد: تعرفه هایی كه ما دریافت می نماییم بر مبنای كتاب كالیفرنیا است زیرا كوشیده ایم از اقشار مختلف جامعه بتوانند از خدمات ما استفاده كنند.


1396/10/30
15:15:23
5.0 / 5
4703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه