رئیس علوم پزشكی

293 بیمار کرونائی در قم بستری هستند

293 بیمار کرونائی در قم بستری هستند

به گزارش کونفه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به کاهش تعداد بستری شدن کرونائی قم به کمتر از 300 تَن، اظهار داشت: هم اکنون 293 بیمار کرونائی در مراکز درمانی قم بستری هستند، که 83 تَن از آنها به سبب وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.


به گزارش عصر پنج شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت وگویی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان، گفت: در شبانه روز منتهی به بیست و دوم مهرماه ۶۲ تَن مشکوک و یا با علایم قطعی مبتلاشدن به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
وی بستری شدن ۵۴ تَن از این بیماران را مورد توجه قرار داد، و اظهار داشت: ۵۸ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.
قدیر اضافه کرد: ۶ بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، نیز جان خودرا از دست دادند.
وی افزود: از ۶۵۱ آزمایش کرونای انجام شده، نتیجه ۱۷۶ مورد مثبت شد.
رئیس علوم پزشکی قم همین طور بیان کرد: از شروع اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم ۹۱۲ هزار و ۶۵۴ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
وضعیت کرونائی قم که از ۲۳ تیرماه امسال در وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته بود، بر طبق رنگ بندی اپلیکیشن ماسک، از بیستم شهریورماه جاری وارد مناطق پرخطر و نارنجی کرونائی شده است.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. /


منبع:

1400/07/23
09:27:03
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کونفه