دبیر كمیته علمی كشوری كرونا:

واکسن کرونا موجب کاهش تلفات و بستری بیماران می شود

واکسن کرونا موجب کاهش تلفات و بستری بیماران می شود

به گزارش کونفه دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اعلان اینکه تزریق واکسن کرونا موجب کاهش تلفات و بستری بیماران در بیمارستان ها می شود،  گفت: بمنظور پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا، علاوه بر تزریق دو دز واکسن باید اقدامات بهداشتی را جدی گرفته و پروتکلهای بهداشتی رعایت نماییم.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، حمیدرضا جماعتی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری کمیته علمی کشوری کنترل و مقابله با کووید۱۹ با اشاره به این که این کمیته بصورت هفتگی و با حضور ۵۰ نفر از متخصصان و فوق تخصصین ICU، ریه، عفونی، و رشته های در رابطه با کرونا برگزار می شود، اضافه کرد: امروز جلسه این کمیته، درباب پروتکلهای درمانی کرونا و بروز رسانی آخرین درمان های این بیماری انجام شد.

وی افزود: بحث امروز درباب داروهای مصرف شده برای درمان بیماری کرونا و تاثیر و کارایی آنها است و پروتکل جدید که بر طبق مراحل مختلف بیماری کرونا می باشد درحال تصویب است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا درباب علت فوت برخی افراد با وجود تزریق دو دز واکسن کرونا اظهار داشت: تزریق واکسن موجب کاهش مرگ و میر و بستری شدن بیماران در بیمارستان ها می شود ولی بطور کلی هیچ واکسنی در دنیا وجود ندارد که ۱۰۰ در صد جلوی مرگ و میر یا بستری بیماران را بگیرد.

جماعتی با اشاره به اینکه مبتلاشدن به کرونا و مرگ و میر افراد بستگی به بیماریهای زمینه ای فرد و زمان ابتلایشان به این بیماری دارد، اضافه کرد: ایمنی به کرونا پس از دو تا سه هفته از تزریق دز دوم واکسن در بدن ایجاد می شود. درصورتی که برخی افراد پس از تزریق دز اول واکسن و یا بلافاصله پس از تزریق دز دوم مبتلا به کرونا می شوند.

وی همین طور اظهار داشت: از دیگر عوامل مبتلاشدن به بیماری کرونا، بیماریهای زمینه ای است که سیستم ایمنی این افراد بسیار ضعیف است و با زدن واکسن هم ایمنی لازم در بدنشان ایجاد نمی گردد و مانع بستری یا مرگ این افراد نمی گردد.

جماعتی با اشاره به اینکه سن بالای افرادی که بیماری زمینه ای دارند نیز عامل دیگری برای مبتلاشدن و مرگ این بیماران می شود، اظهار داشت: گاهی بیماران زمینه ای در مقابل تعداد بسیار زیادی از ویروس کرونا قرار می گیرند و باوجود این که واکسن کرونا را هم تزریق کرده باشند، سیستم ایمنی این افراد تاب بیماری را نمی آورد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اشاره کرد: باید علاوه بر تزریق دو دز واکسن، اقدامات لازم بهداشتی همچون زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دور همی ها و مسافرت ها را نیز انجام دهیم تا از مبتلاشدن به کرونا جلوگیری شود و این که تصور نماییم تنها با زدن واکسن از مبتلاشدن و مرگ پیشگیری می شود، فکر خامی است.

جماعتی اشاره کرد: حتما علاوه بر واکسیناسیون و مراعات اصول بهداشتی ذکر شده، باید مراقب باشیم که خودمان را در مقابل ویروس قرار ندهیم.منبع:

1400/07/19
10:29:47
5.0 / 5
39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کونفه