زالی:

استقبال از طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان خوب بوده است

استقبال از طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان خوب بوده است

به گزارش کونفه فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در بازدید از اولین روز اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان شهر تهران، استقبال از این طرح را خوب ارزیابی کرد.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا دکتر علیرضا زالی امروز پنج شنبه در حاشیه بازدید از چند مدرسه محل اجرای طرح اظهار داشت: طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان در گروههای سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در ایام پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا می شود. در بازدیدهایی که از بامداد امروز در پایگاه ها داشتم شاهد استقبال خوب دانش آموزان و والدین آنها هستم.
وی عنوان کرد: در این طرح همکاران آموزش پرورش مشارکت دارند و بخشی از کار هم برعهده خود دانش آموزان گذاشته شده و در بعضی مدارس، شوراهای دانش آموزی مشارکت کرده اند. امروز شاهد کار تیمی بسیار خوبی در این پایگاه ها بوده ایم که حاصل مشارکت و همگرایی تیم بهداشت و مجموعه آموزش و پرورش است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت ضمن اشاره به اینکه استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش آموزان است از واکسیناسیون ۳۰ درصد نوجوانان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در مراکز واکسیناسیون تا روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ اطلاع داد و هدف این طرح جهادی دو روزه را تسریع و تسهیل واکسیناسیون دانش اموزان تهرانی عنوان نمود.
زالی تفاوت این طرح جهادی را اجرای آن در مدارس ذکر کرد و اضافه کرد: اما اگر دانش آموزی به هر علتی نتوانست ظرف امروز و فردا واکسینه شود می تواند در اسرع وقت با رفتن به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن دریافت کند.
وی تصریح کرد: سرعت و شتاب واکسیناسیون نوجوانان ۱۸-۱۲ سال در یک بازه زمانی کوتاه می تواند شرایط بسیار خوبی را از نظر طراحی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون فراهم آورد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این دو روز ضمن بازدید از پایگاه های واکسیناسیون دانش آموزی از نزدیک به ارزیابی روش اجرای این طرح می پردازد.
دکتر جانبازی سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه هم در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: با هماهنگی و برنامه ریزی حوزه سلامت و آموزش و پرورش، حدود ۱۰۰ پایگاه دانش آموزی در مدارس استان تهران امروز و فردا به مدار واکسیناسیون گروه سنی ۱۸-۱۲ سال پیوسته است که این پایگاهها در کنار یکهزار پایگاه واکسیناسیونی که در استان تهران مشغول کار هستند به مصون سازی دانش آموزان می پردازند.
وی تصریح کرد که این پویش با مشارکت وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، بسیج، هلال احمر، اورژانس تهران به راه افتاده است تا بستر و زمینه مناسبی برای بازگشایی مدارس در ماه آینده فراهم گردد.
براساس گزارش روز پنج شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی در این برنامه از تعداد خیلی از پایگاه های دانش آموزی همچون دبیرستان های دخترانه سمیه، دبیرستان پسرانه شهید مدنی، دبستان دختران نرگس، دبیرستان اکبر حق شناس، دبیرستان حضرت زینب در محله زرگنده، هنرستان پسرانه و دخترانه آزادی، هنرستان کاردانش شهید مطهری، دبیرستان هیئت امنایی پسرانه شهیدرجایی، پایگاه تجمیعی وکسیناسیون شهیده معصومه قزوینی، مرکز واکسیناسیون شهیدخلبان اصغری، پایگاه واکسیناسیون فاطمیون و... بازدید کرد.

خبر درحال تکمیل است...

کدخبرنگار: ۷۷۰۰ س. ع


منبع:

1400/07/15
20:18:22
5.0 / 5
126
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه