12 هزار دانش آموز در خراسان جنوبی واکسن کرونا دریافت نمودند

12 هزار دانش آموز در خراسان جنوبی واکسن کرونا دریافت نمودند

به گزارش کونفه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: تا حالا 12 هزار دانش آموز در این استان واکسن کرونا را دریافت نمودند و پوشش واکسیناسیون فرهنگیان نیز به بالای 95 درصد رسید.


محمدعلی واقعی روز پنجشنبه به رسانه ها گفت: خوشبختانه واکسیناسیون در استان شتاب بیشتری گرفته است و بیش از ۹۵ درصد واکسیناسیون معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در همه سطوح انجام شده است.
وی اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان و رانندگان خدمات ایاب و ذهاب دانش آموزی در اولویت قرار گرفته است و اولیای دانش آموزان نیز در صورت نیاز واکسن دریافت می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی افزود: حضور دانش آموزان در مدرسه، نقش معلم در تربیت و یادگیری و تأثیر تعلیم و تربیت حضوری در دانش آموزان بی بدیل و غیرقابل جایگزین است.
وی اظهار داشت: شواهد حاکی از افت تحصیلی آشکار و پنهان ناشی از توقف آموزش های حضوری قابل توجه بوده و ممکنست در آینده نتایج و آثار جبران ناپذیری بر دانش آموزان، نظام آموزشی و جامعه در ابعاد مختلف بگذارد.
واقعی اضافه کرد: تبعاتی چون تاخیر در روند جامعه پذیری نوجوانان و اجتماعی شدن آنان، تغییر در سبک زندگی و الگوهای رفتاری، کم تحرکی و فعالیت بدنی اندک، استفاده زیاد از تلفن همراه و حضور در فضای مجازی فقط گوشه ای از نتایج سوء توقف آموزش های حضوری بر دانش آموزان است.
وی با اشاره به بازگشایی تدریجی مدارس، از آن بعنوان هدفی باارزش یاد کرد و اظهار داشت: آموزش و پرورش استان همگام با کشور می خواهد با شروع آرام، سنجیده، اقتضایی، منعطف و مشارکت فعالانه همه ارکان مؤثر در نظام آموزشی، کیفیت تعلیم و تربیت کودکان و نوجوان را در وضعیت حاضر تقویت کند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: برای رسیدن به این هدف مفاد دستورالعمل های بهداشتی مدارس را در سرلوحه توجه قرار گرفته و بر آنست همسو با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رویکرد های مراجع تخصصی رسمی بهداشتی استان، زمینه کارهای آموزشی و تربیتی مدارس را در جهت آموزش های حضوری اثربخش، آماده سازد.
وی آموزش ابتدایی را خشت زیربنای نظام تعلیم و تربیت برشمرد و عنوان کرد: بر طبق دستورالمعل ارسالی از وزارت آموزش و پرورش، یک هزار و ۴۷۵ آموزشگاه روستایی و عشایری با ۵۰ هزار دانش آموز بصورت حضوری و مابقی بصورت مجازی و تلفیقی به ارائه خدمات آموزشی و پرورشی می پردازند.
واقعی اظهار داشت: در پایه اول دبستان باتوجه به اهمیت آن و لزوم حضور دانش آموزان در مدارس، ۲۰ هزار دانش آموز در مدارس استان بصورت حضوری با رعایت فاصله اجتماعی حضور پیدا می کنند و بقیه دانش آموزان بصورت مجازی آموزش های لازم را دریافت می کنند.
سال تحصیلی جدید روز شنبه (سوم مهر) همزمان با سراسر کشور در ۱۲ منطقه آموزشی و ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه خراسان جنوبی شروع شد و بیش از ۸۰ هزار دانش آموز دختر و پسر دوره های مختلف تحصیلی در کلاس های حضوری مدارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی شرکت کردند.
براساس دستورالعمل های ابلاغی دانش آموزان در مدارس روستایی و عشایری، رشته های فنی هنرستان ها و پایه اول کمتر از ۱۵ دانش آموز بصورت حضوری در کلاس های درس حاضر شدند و بقیه مدارس بصورت تدریجی و در سه مرحله از مهر ماه تا نیمه دوم آبان بازگشایی می شوند.منبع:

1400/07/08
10:54:44
5.0 / 5
118
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه