در اطلاعیه ای اعلام شد:

منبع انتشار اخبار مرتبط باواکسیناسیون صرفا رسانه رسمی وزارت بهداشت است

منبع انتشار اخبار مرتبط باواکسیناسیون صرفا رسانه رسمی وزارت بهداشت است

به گزارش کونفه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باتوجه به اظهارات پراکنده در ارتباط با انواع واکسن مورد استفاده مقابل بیماری کووید-۱۹ در کشور با صدور اطلاعیه ای اشاره کرد: منبع انتشار اخبار در رابطه با واکسیناسیون در کشور فقط بوسیله وبدا، رسانه رسمی وزارت بهداشت است.


به گزارش دوشنبه شب ایرنا از وزارت بهداشت، در این اطلاعیه آمده است: ورود هر واکسنی به زنجیره واکسیناسیون کشور منوط به طی مراحل و دریافت مجوزهای لازم از جانب وزارت بهداشت است و هم اکنون هم بجز موارد مصرفی فعلی در زنجیره واکسیناسیون، واکسن دیگری وارد کشور نشده است.
این اطلاعیه می افزاید: بنابراین از همه هموطنان که مطابق گروه های سنی اعلامی، مشمول دریافت واکسن هستند درخواست می شود برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از ایجاد موج جدید بیماری، در سریعترین زمان نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند و واکسیناسیون خویش را به هیچ عنوان به تاخیر نیندازند.
بنا بر این اطلاعیه، اتخاذ تصمیم های در ارتباط با واکسیناسیون گروه های جمعیتی در ایران صرفاً بر مبنای نظرات تخصصی کمیته های علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می گیرد و مبتنی بر تصمیم و دخالت هیچ ارگان و نهاد خارجی نیست. پایش مستمر وضعیت ایمنی و عوارض واکسن ها صرفاً برای تأمین و تضمین سلامت مردم عزیزمان صورت می گیرد و به هیچ عنوان اطلاعاتی در این حوزه در اختیار نهادهای خارجی قرار نگرفته و نخواهد گرفت.
در آخر این اطلاعیه تاکید شده است: منبع انتشار اخبار در رابطه با واکسیناسیون در کشور هم صرفاً از راه وبدا، رسانه رسمی وزارت بهداشت است و مصاحبه افراد خارج از این رسانه به مفهوم تایید یک خبر فاقد شواهد نخواهد بود.


منبع:

1400/07/06
10:51:49
5.0 / 5
415
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کونفه