هموطنان تردید نکنند، حتما واکسن کرونا بزنند

هموطنان تردید نکنند، حتما واکسن کرونا بزنند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به هموطنان سفارش کرد که به هیچ وجه در تزریق واکسن کرونا تردید نکنند و آنرا حتما در اسرع وقت بزنند.


دکتر پیام طبرسی متخصص بیماری های عفونی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: بررسی های نهادهای بین المللی همچون سازمان جهانی بهداشت نشان داده است که واکسن های موجود علاوه بر این که صدمه های جدی ندارند، دارای فواید مناسبی هم هستند و سفارش این مراکز تزریق واکسن کرونا است.
وی تصریح کرد مطالب منتشره در فضای مجازی درمورد برخی واکسن ها سبب تردیدهایی در عده ای شده است که بیشتر این مطالب پایه و اساس علمی ندارد و مردم نباید به اخبار بدون پشتوانه علمی توجه نمایند و خویش را به مخاطره بیاندازند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه برخی افراد به دنبال واکسن های خاصی هستند، تصریح کرد: مردم واکسن در دسترس را تزریق کنند و خیلی به دنبال واکسن خاصی نباشند.
واکسن هراسی، ممنوع
طبرسی خاطرنشان کرد: باید از واکسن هراسی پرهیز کرد و به عبارتی این کار در شرایط فعلی ممنوع می باشد، گروهی با اهداف خاص به دنبال این مورد هستند که نباید به آن دامن بزنیم.
وی اضافه کرد: اگر عده اندکی که تمایل به واکسیناسیون ندارند، نظام سلامت برای آنان باید برنامه ای داشته باشد که همچون آن میتوان به محرومیت از خدمات اجتماعی اشاره نمود.
متخصص بیماری های عفونی تاکید افزود: در بیشتر کشورها همچون ایران، افرادی مخالف تزریق واکسن کرونا هستند که مردم نباید تحت تأثیر القائات آنان قرار گیرند.
۸۷ درصد افراد بالای ۶۰ سال واکسن کرونا زدند
طبرسی با اشاره به اینکه ۸۷ درصد ایرانی های بالای ۶۰ سال واکسن کرونا زده اند، عنوان کرد: تابحال شمار زیادی از این گروه سنی واکسن کرونا را دریافت کرده اند و بقیه هم نباید تحت تأثیر سخنان بی پایه و اساس برخی قرار بگیرند.
وی به اثرات واکسن کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: اثرات واکسیناسیون در جامعه قابل مشاهده می باشد، مرگ و میر کمتر موج پنجم و کاهش بستری های شدید همچون مزیت های تزریق واکسن کرونا است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با طرح این سوال که آیا کاهش مرگ و بستری های شدید در مردم بخصوص کادر درمان، خود به خود به وجود آمده است، تصریح کرد: این موضوعات همچون مزایای تزریق واکسن کرونا که به صورت ملموس قابل مشاهده می باشد.
طبرسی با یادآوری این که سرنوشت کسانی که واکسیناسیون کرونا شده باشند، مبتلا شدن به نوع شدید بیماری یا مرگ کشیده نمی گردد، افزود: این افراد معمولاً به موارد شدید بیماری و نیاز به بخش مراقبت های پیدا نمی کنند و همینطور مرگ ناشی از بیماری کرونا با تزریق واکسن بسیار کم شده است.
به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا، برپایه آخرین آمار وزارت بهداشت، تابحال ۳۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۴۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۸۹۱ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۶ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۴۳۴ دُز رسید.
افراد حائز شرایط برای تزریق واکسن حتما باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.


منبع:

1400/07/01
23:37:37
5.0 / 5
320
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کونفه