رئیس دانشگاه علوم پزشكی:

قم ظرفیت تزریق روزانه ۳۰ هزار دز واکسن را دارد

قم ظرفیت تزریق روزانه ۳۰ هزار دز واکسن را دارد

به گزارش کونفه رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به این که دراین استان ظرفیت تزریق روزانه 30 هزار دُز واکسن وجود دارد، اظهار داشت:  به صورت میانگین روزانه بین 12 تا 14 هزار دُز واکسن تزریق می شود.


به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر درجمع مدیران مراکز تجمیعی واکسیناسیون دراستان با اعلان اینکه تا حالا بیش از ۴۳ درصد جمعیت هدف این استان اولین دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: با توجه به این که محدودیت سِنی دراستان برای تزریق واکسن برداشته شده است، متاسفانه تعدادی از واجدان شرایط برای دریافت واکسن مراجعه نمی کنند و لازم است دعوت بصورت چهره به چهره توسط تمام اقشار جامعه صورت پذیرد.
وی افزود: از شهروندان انتظار داریم، به اطلاع رسانی واکسیناسیون بین دوستان وآشنایان همکاری کنند تا با افزایش واکسیناسیون، شاهد موج های بعدی کرونا نباشیم.
قدیر با اشاره به اجرای طرح خانه به خانه جهت لکه گیری واکسیناسیون اشاره کرد: مهم ترین مساله درکنترل کرونا، انجام واکسیناسیون است که باید به نحو احسن صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تنها راه مقابله با کرونا را واکسیناسیون دانست، و اظهار داشت: این اقدام یکی از اولویت های اصلی بهداشت ودرمان استان می باشد.
قدیر اشاره کرد: اینطور نیست که با تزریق واکسن افراد بی تفاوت عمل کنند، باید پس از واکسیناسیون نیز پروتکلهای بهداشتی رعایت شود، و افراد از ماسک استفاده نمایند.
از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا درقم بیش از ۶۳۳ هزار دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.
قم از بیستم شهریورماه جاری درفهرست مناطق پرخطرونارنجی کرونائی کشور قرار گرفته است.


منبع:

1400/06/30
08:50:18
5.0 / 5
398
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کونفه