23 دستگاه اکسیژن ساز سازمان ملل به سالمندان کرمان اهدا شد

23 دستگاه اکسیژن ساز سازمان ملل به سالمندان کرمان اهدا شد

مراسم توزیع ۲۳ دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان بهزیستی استان کرمان روز یکشنبه طی مراسمی با حضور مسؤلان متولی برگزار گردید.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا مدیرکل بهزیستی استان کرمان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: از یکهزار دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان سراسر ایران، ۲۳ دستگاه به مراکز این استان اهدا شد.
عباس صادق زاده اضافه کرد: این تعداد دستگاه بین ۶ مرکز سالمند بهزیستی استان کرمان توزیع می شود.
وی ضمن اشاره به این که در جریان وقوع کرونا مجبور بودیم برخی مراکز را در قرنطیه قرار دهیم بیان نمود: از آغاز شیوع کرونا تابحال ۹۶ مرکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان کرمان در حوزه توانبخشی با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ نفر قرنطینه شدند.
رکورد مراقبت از کرونا در مراکز بهزیستی استان
مدیرکل بهزیستی استان کرمان ضمن اشاره به این که برای نگهداری، مراقبت و درمان در شرایط ویژه برای افراد با ریسک بالا باید یک عده همت و تلاش کنند تا کارها بخوبی صورت گیرد اظهار داشت: از بین این جمعیت قرنطینه شده فوتی های ناشی از ویروس کرونا کمتر از پنج نفر هستند که یک رکورد در کشور است.


آمار تزریق مددجویان بهزیستی
صادق زاده ضمن اشاره به این که در کنار این ایثار و همت همکاران در مراکز بهزیستی، خیران هم در کنار مراکز و سازمان های حمایتی بودند بیان داشت: در دوران شیوع کرونا مراقبت های ویژه از ۴۰۰ سالمند دارای ریسک بالا در ۶ مرکز سالمند زیرپوشش بهزیستی در استان کرمان انجام گرفته است.
وی با تکیه بر این که با همکاری وزارت بهداشت برای جمعیت هدف بهزیستی هر ۲ دز واکسیناسیون کرونا انجام شده است بیان داشت: همینطور در حوزه مددجویان بخش توانبخشی یکهزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا به مقیمان بالای ۱۸ سال در مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی و بیماران روانی استان کرمان تزریق شده است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: پیش از ویروس کرونا هم پنج هزار و ۲۵۰ دوز واکسن آنفلوآنزا به افراد حائز شرایط در مراکز تزریق شده است.
به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان هم در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: اداره کل بهزیستی استان در همه شرایط کاری خیلی دشوار و سخت، مفید و نتیجه بخش برعهده دارد و کسانی که در این حوزه زحمت می کشند، جز ایثار کاری انجام نمی دهند.
محمد صادق بصیری اظهار داشت: اولویت کشور مبارزه با کووید ۱۹ است که همه باید با آن مقابله کنند و همه سیستم حاکمیتی کشور هم بسیج شدند تا با این ویروس منحوس مبارزه کنند.
وی با قدردانی از همه کسانی که در این خط مبارزه بودند اضافه کرد: واکسیناسیون با همه محدودیت های ما در سطح جهانی در کشور انجام گرفته است.


منبع:

1400/06/07
13:18:05
5.0 / 5
606
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کونفه