رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

واکسیناسیون معلمان و کارکنان مدارس پیش از مهر ماه تکمیل می شود

واکسیناسیون معلمان و کارکنان مدارس پیش از مهر ماه تکمیل می شود

کونفه: رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه تا کنون بیش از 22 میلیون واکسن کرونا در کشور تزریق شده، از تکمیل واکسیناسیون معلمان و سایر کارکنان مدارس تا پیش از شروع مهرماه آگاهی داد.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، محمدمهدی گویا اظهار داشت: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا پیش از شروع مهرماه به اتمام برسد، در مورد اساتید دانشگاه ها نیز به همین منوال خواهد بود و امیدواریم سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر بیشتری شروع شود.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص صحت و سقم آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت که پوشش واکسیناسیون نوبت اول در ایران را ۱۳ درصد اعلام نموده، بیان کرد: بنظر می رسد که گزارشی که توسط سازمان جهانی بهداشت اعلام شده، دقیق نبوده و تا ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ (۱۶ اگوست) از حدود ۶۰ میلیون جمعیتی که لازم است برای آنها واکسیناسیون صورت گیرد، دقیقا ۱۵ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۳۵۱ نفر نوبت اول و چهار میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۸۸ نفر نیز دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند که اگر جمعیتی از کشور را که باید واکسینه شوند (جمعیت بالای ۱۸ سال) ۶۰ میلیون نفر در نظر بگیریم، این پوشش ۲۵.۷۵ درصد می شود و اگر کل جمعیت کشور را محاسبه نماییم، با بیش از ۸۴ میلیون نفر جمعیت، این درصد ۱۸.۱۸ درصد است و به دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران و منطقه امرو اطلاع داده شده تا گزارش خودرا اصلاح کنند.
تاکنون ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است
رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت افزود: لازم به ذکر است که تا بامداد امروز ۳۰ مرداد، ۱۶ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۲۵۷ نفر نوبت اول و پنج میلیون و ۵۳۱ هزار و ۲۵۷ دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند. یعنی تا حالا ۲۲ میلیون و ۷ هزار و ۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است. پوشش فعلی واکسن ۲۷.۴۶ درصد در بین جمعیت بالای ۱۸ سال و در کل کشور ۱۹.۳۸ درصد است. این درحالی است که در وضعیت تحریم و دسترسی بسیار محدود به واکسن، این پوشش حاصل شده است.
تلاش شبانه روزی کادر بهداشتی کشور برای واکسیناسیون مردم
گویا اظهار نمود: تمامی کادرهای بهداشتی در طول مدت اخیر هر روز بصورت دو شیفته و در بعضی مناطق بصورت شبانه روزی، عملیات واکسیناسیون را در سراسر کشور حتی در دورافتاده ترین نقاط با کمک سایر سازمان ها همچون نیروی مقاومت بسیج و مرکز فوریت های پزشکی کشور و.. انجام داده اند و این حاصل تلاش همگانی در سطح کشور بوده که باوجود تحریم ها و محدودیت ها به انجام رسیده است. نکته جالب توجه روند واکسیناسیون در کشورمان آن بوده که ما پرخطرترین و مسن ترین گروه های جمعیتی و با اهمیت ترین مشاغل در معرض خطر را برای واکسیناسیون تحت پوشش قرار داده ایم.
پوشش ۷۰ درصدی واکسیناسیون زندانیان
وی عنوان کرد: باید به اطلاع مردم عزیز کشورمان برسانیم که واکسیناسیون زندانیان کشور با پوششی بالای ۷۰ درصد تا حالا ادامه یافته و از همه مهمتر این که در زندان های بزرگتر مانند زندان های استان البرز و تهران نوبت اول واکسیناسیون به انتها رسیده و نوبت دوم از هفته گذشته شروع شده است، شاید کمتر کشوری بتواند ادعا کند که این اقدام را با وجود اینهمه محدودیت دسترسی به واکسن، انجام داده است.
تکمیل واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا پیش از شروع مهرماه
رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا پیش از شروع مهرماه و سال تحصیلی جدید، به اتمام برسد، در مورد اساتید دانشگاه ها نیز به همین منوال خواهد بود و امیدواریم سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر بیشتری شروع شود.
گویا اشاره کرد: تیم های کارشناسی در حال بررسی واکسیناسیون دانش آموزان دارای بیماریهای زمینه ای و پرخطر و انتخاب مناسب ترین واکسن برای آنها هستند. در کنار اینها واکسیناسیون گروه های مختلفی از مشاغل پرخطر نیز در دست انجام است.منبع:

1400/05/30
13:30:54
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کونفه