رییس سازمان بسیج مستضعفین كشور:

گام پنجم طرح سردار شهید سلیمانی، واکسیناسیون عمومی است

گام پنجم طرح سردار شهید سلیمانی، واکسیناسیون عمومی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام نمود که گام پنجم طرح سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی با کمک وزارت بهداشت درمان و دانشگاه های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سردار غلامرضا سلیمانی» روز پنجشنبه در نشست ارتقا طرح شهید سلیمانی که با حضور سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: ویروس کرونا در پیک پنجم شرایط نامناسبی را در کشور رقم زده است که باید همه نهادها برای قطع زنجیره کرونا تلاش کنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: قبل از این با همدلی و همراهی بین وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پایگاه های مقاومت بسیج موفق شدیم یک تجربه افتخار آمیز را در سال قبل در قالب اجرای طرح سپهبد شهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی بمنظور کاهش نرخ مبتلاشدن در کشور و قطع زنجیره ویروس کرونا انجام دهیم.
وی با اشاره به روزرسانی این طرح اظهار داشت: از شروع امسال و در گام پنجم، طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی با کمک به وزارت بهداشت، درمان و دانشگاه های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.
غلامرضا سلیمانی تصریح کرد: باتوجه به تاکید رهبر معظم انقلاب که همه ما را مکلف به تلاش مضاعف در مقابله با کرونا فرمودند، امروز طرح شهید سلیمانی بدون تعطیل شدن با
تمرکز بیشتر و تشدید اقدامات فعالیت می کند و از همه امکانات و ظرفیت های بسیچ و سپاه برای موفقیت در این مرحله هم استفاده خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی یک طرح محله و مسجد محور با همکاری خانواده ها و آحاد جامعه است، عنوان کرد: با اهمیت ترین مسئله در این طرح بیماریابی و تمرکز بر پیشگیری است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تقاضا از وزیر بهداشت در خصوص افزایش تست ها کرونا گفت: در این صورت می توانیم برای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همه جغرافیایی کشور با کمک دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان، بیماریابی را انجام دهیم. به ویژه بوسیله تست های سریع و سایر روش هایی که برای بیماریابی وجود دارد.
وی با تاکید بر فراوانی ظرفیت های بسیج افزود: لازم است قرنطینه های هوشمند را اجرا نماییم تامطمئن شویم که بیمار در جامعه حضور غیرضروری ندارد. البته شرایط درمانی در مراکز درمانی و منزل بیماران به خوبی پیش می رود و این نشانه موفقیت در پشتیبانی از بیماران در منازل آنها است.
سلیمانی با اعلان اینکه ۱۳۰ نقطه بعنوان مراکز تجمیع واکسیناسیون در سپاه های استانی تشکیل شده است، اشاره کرد: این مراکز غیر از مراکز سایر نیروهای مسلح است و در ۲۴۰ نقطه نیز هم بصورت مشترک حضور داریم. همین طور ما این آمادگی را داریم که نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک مثل مهمانسراها و قرنطینه خانگی و بیماریابی همکاری نماییم.
کارفرهنگی برای مهار کرونا به درستی انجام نشد
در این جلسه «سعید نمکی» نیز در سخنانی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج و سپاه پاسداران انقلاب انجام شد و مبنای آن حرکت بسیجی و انقلابی بود و مزین به نام شهید سلیمانی است که توفیق های بسیاری به دست آوردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سفر اخیر خود به مشهد اظهار داشت: در ۷ روز بیش از ۷۰۰ پرواز به این شهر از نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شده است، این در صورتیکه کادر درمان همچنان در جبهه مقابله با کرونا هستند اما عده ای کار را رها کرده اند بنا بر این شاهد از دست رفتن عزیزانمان هستیم.
وزیر بهداشت با اشاره به اوج گیری باردیگر کرونا اظهار داشت: متاسفانه از همراهی کار فرهنگی و بهداشتی با کار محکم برای قرنطینه محروم شدیم. در صورتیکه در خیلی از کشورهای پیشرفته حتی با بهره گیری از تانک و جریمه، همه را مجبور به رعایت پروتکلهای بهداشتی و قرنطینه می کنند. اما در کشور ما قدرت محکمی در اعمال حاکمیت پروتکلهای بهداشتی نمی بینیم.
نمکی اشاره کرد: متاسفانه پشتیبانی های لازم از بسیج و کادر درمان انجام نشد و از آن یک میلیارد دلار که مقام معظم رهبری تخصیص دادن هنوز بخشی مانده که دریافت نکرده ایم و بخشی هم که دریافت کردیم قطره چکانی بود.

1400/05/21
11:40:14
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کونفه