متخصص تغذیه:

مصرف مایعات بعد از تزریق واکسن کرونا فراموش نشود

مصرف مایعات بعد از تزریق واکسن کرونا فراموش نشود

به گزارش کونفه متخصص تغذیه و رژیم درمانی به افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده یا می کنند سفارش کرد: رقیق شدن خون به سرعت گردش واکسن در بدن کمک می نماید پس خوردن مایعات به علت این که خون را رقیق می کند حائز اهمیت می باشد.


وحید زارع روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تکیه بر این که به علت بروز احتمال تب یا افزایش دمای بدن پس از واکسیناسیون، نوشیدن آب و مایعات خیلی به کاهش آن کمک می نماید، عنوان کرد: مغز هر آنچه که می بیند می خواهد استفاده نماید پس با واکسیناسیون، بطری آب را جلوی چشم بگذارید تا مصرف کنید.
وی اضافه کرد: مصرف میوه و آب میوه طبیعی دومین سفارش ای است که به این افراد می شود مانند آب سیب و آناناس که بسیار در بازگشت فرد به حالت عادی کمک می نماید. البته افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند دیابت هستند باید در مصرف آب میوه و مواد قندی احتیاط لازم به خرج دهند.
این متخصص تغذیه با تکیه بر این که میوه هایی که غنی از آب هستند و مواد مغذی خوبی دارد مانند هندوانه، به شدت بعد از واکسیناسیون سفارش می شود، تصریح کرد: برخی افراد علاوه بر تب مبتلا به اختلال فشار خون می شوند که باید مایعاتی نظیر آب و عسل یا مخلوطی از گلاب و عسل استفاده کنند تا گرفتار سرگیجه نشوند.


زارع خاطرنشان کرد: به صورت کلی تخلیه ویروس از بدن با ادرار صورت می گیرد پس به افراد سفارش می شود که مایعات مصرف کنند تا به دفع ویروس کمک نماید. همینطور تقسیم سلولی و رقیق شدن خون در بدن هم کمک می نماید که واکسن با سرعت به گردش درآید پس خوردن مایعات به علت این که خون را رقیق می کند حائز اهمیت می باشد.
متخصص تغذیه با تکیه بر این که همه سفارش های غذایی باید با عنایت به فیزیولوژی بدن افراد و در صورت داشتن بیماری زمینه ای همراه با مشاوره پزشک خود رعایت شود، تصریح کرد: مصرف گوشت سفید در جهت بازگشت تعادل به بدن بعد از تزریق واکسن بسیار مفید می باشد.
وی خاطرنشان کرد: مصرف میوه و سبزیجات بهترین گزینه غذایی دیگر بعد از تزریق واکسن است که سفارش می شود ضمن این که خوردن چند خرما برای افراد دیابتی هم چالش برانگیز نخواهد بود و باید این مواد را در سبد غذایی قرار بدهند.
زارع خاطرنشان کرد: مصرف آجیل و خشکبار به تقویت سیستم ایمنی بدن و بازگشت بدن به حالت طبیعی بسیار کمک می نماید.
این رژیم درمانگر در پاسخ به این که مصرف این مواد غذایی که بعد از واکسیناسیون سفارش می شود تا چند روز باید رعایت شود، اظهار داشت: به علت این که عوارض واکسن در افراد متفاوت بروز می کند، ازاین رو مصرف این مواد غذایی تا هنگامی که فرد احساس کند بدن او به حالت نرمال و طبیعی بازگشته است سفارش می شود.
از: فاطمه دهقان نیری
منبع:

1400/05/17
15:50:12
5.0 / 5
368
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کونفه