سه نکته برای داشتن ذهنی آرام و حفظ آرامش خاطر

سه نکته برای داشتن ذهنی آرام و حفظ آرامش خاطر

کونفه: این روزها داشتن حس پریشانی و اضطراب رایج شده و یکی از احساسات مشترک در میان افراد است. در مواقعی که افراد با اضطراب اجتماعی مواجه می شوند، ممکنست بی قرار و آشفته شوند. این احساسات غیرمعمول نیستند و بااینکه به درون انسان مربوط اند، اما می توانند روی ظاهر انسان و رفتار او نیز تأثیر بگذارند؛ به همین سبب کنترل و کاهش این احساسات ضروری می باشد.به گزارش کونفه به نقل از خبر آنلاین، شیوه های گوناگونی برای کنترل استرس و پریشانی وجود دارد که انجام آنها آسان، سالم و رایگان است! در این مطلب سه نکته اساسی وجود دارد که قادر می باشد شما را از افکار منفی رها کند و به سمت مثبت اندیشی سوق دهد.
۱) طبق گفته ی دکتر «اولیویا رمس» (Olivia Remes)، پژوهشگر بهداشت روان، داشتن حس کنترل در زندگی و موقعیت های مختلف، بهبود سلامت روان را به دنبال دارد. بهترین راه برای مهار تردیدها در زندگی و کنترل آن، تصمیم گیری و انجام دادن است. به پیشنهاد رمس، اگر در تصمیم گیری مردد شدید، چاره این است که معطل نکنید و آن تصمیم را عملی کنید، حتی اگر این تصمیم نادرست باشد!
از دید شما شاید زمان ایده آل هیچ وقت فرا نرسد برای همین مدام کارها را به تعویق می اندازید؛ که این امر، استرس و اضطراب بیشتری در شما ایجاد خواهدنمود. مهم نیست اشتباه کنید یا نه، چون در آینده می توانید این اشتباهات را جبران کنید. این نکته به شما جسارت می دهد تا به سراغ کارهای مختلف رفته و تجربیات جدید را امتحان نمایید. او می گوید هر فرد می تواند به تنهایی مهارت های لازم را برای مواجهه با پریشانی و اضطراب را کسب کند که این مهارت ها به مرور و طی انجام کارهای مختلف و شکست خوردن شروع می شود.
۲) برقراری ارتباط با دیگران
اولیویا رمس عقیده دارد که ارتباط با دیگران (که شامل وقت گذراندن با دوستان صمیمی یا خانواده و یا حتی انجام دادن کار خیر است)، به بهبود سلامت روان کمک می نماید. کمک به دیگران، سرشار از حس خوب است که می تواند نگرانی های شما را از بین ببرد و احساس بهتر و اعتمادبه نفس بیشتری برایتان به ارمغان بیاورد.
۳) مهربانی با خود
اجازه ندهید افکار منفی آرامش ذهنتان را از میان ببرند. به قول اولیویا رمس، انسان مایل نیست با افرادی که دائماً درحال نقد، ایرادگیری و یادآوری اشتباهات هستند، دوست شود. هرچند گاهی برخی انتقادها سازنده هستند، ولی اندیشه های منفی هیچگونه سازندگی در پی ندارند وضمن به هم ریختن آرامش ذهنیتان، فقط احساس بد به شما می دهند. می توانید با مدیتیشن کردن و انجام مراقبه های ذهن آگاهی، از این الگوهای منفی به مثبت اندیشی دست یابید.
کلام آخر
تجربه حس پریشانی و اضطراب در زندگی طبیعی است. اهتمام کنید کنترل زندگی و احساساتتان را به دست بگیرید، به عوامل منفی فکر نکنید، اندیشه های مثبت را به ذهنتان خطور دهید و همین طور روی کمک دیگران حساب کنید.
منبع: goodnet / مترجم: الهه جعفرزاده
۴۷۲۳۷


منبع:

1400/05/15
12:59:41
5.0 / 5
613
تگهای خبر: آنلاین , بهداشت , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کونفه