از سوی جهانگیری

برنامه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی ابلاغ گردید

برنامه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی ابلاغ گردید

معاون اول رئیس جمهوری برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی و همین طور بخشنامه اجرائی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکتها و تقویت آنها را ابلاغ نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی را ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه ۶ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و بمنظور ارتقای کیفیت زندگی عشایر در حوزه های خدمات بهداشتی و درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی بعنوان یکی از فاکتورهای توسعه فراگیر، برنامه ویژه ارتقای سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی را تصویب کرد.
برنامه یاد شده دارای ۵ حوزه عملیاتی شامل حوزه های ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق عشایری، ارتقای پوشش بیمه درمانی در مناطق عشایری، ارتقای پوشش خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برای جامعه عشایر کشور خصوصاً در زمان کوچ، ارتقای پوشش بیمه اجتماعی در مناطق عشایری و ارتقای پوشش خدمات حمایتی در مناطق عشایری با مسئولیت دستگاه های اجرائی مربوط در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده در برنامه است.
ابلاغ بخشنامه اجرائی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکتها و تقویت آنها
معاون اول رئیس جمهوری همین طور بخشنامه اجرائی تشویق به مشارکت برای پشتیبانی از تجمیع توانمندی های شرکتها و تقویت آنها را ابلاغ نمود.
هیات وزیران در جلسه ۶ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و با هدف ایجاد یک چارچوب در قوانین و مقررات کشور بمنظور پشتیبانی از مشارکت و بزرگ مقیاس شدن فعالیت بنگاه های اقتصادی و استفاده از ظرفیت های یکدیگر و به استناد ماده (۱۵) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، بخشنامه تشویق به مشارکت موضوع ماده مذکور را تصویب کرد.
آیین نامه فوق با رویکرد تجمیع توان فنی، مالی، تسهیلاتی و اعتباری و ثبت شرکت برای آن دسته از شرکت هایی که به شکل ادغام و یا گروه اقتصادی با منافع مشترک (کنسرسیوم) با یکدیگر مشارکت می کنند، تهیه و تدوین شده است.
نحوه ادغام شرکتها با یکدیگر، تشکیل گروه اقتصادی مشترک، شرایط اعطای مشوق ها و نظارت بر حُسن اجرای بخشنامه، همچون موارد مندرج در بخشنامه یاد شده هستند.


1400/05/11
20:16:22
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کونفه