90 مركز واكسیناسیون مستقل بسیج در سطح كشور به راه افتاده است

90 مركز واكسیناسیون مستقل بسیج در سطح كشور به راه افتاده است

به گزارش کونفه فرمانده بسیج مستضعفین کشور ضمن اشاره به انعقاد توافقنامه این سازمان و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: 90 مرکز واکسیناسیون مستقل سازمان بسیج در سطح کشور به راه افتاده است.


سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز واکسیناسیون دانشگاه فرهنگ و هنر ملک شهر اصفهان با اعلان اینکه امروز مسیرهای مختلف تامین واکسن فراهم گشته است، اضافه کرد: لازم بود مراکزی مناسب برای کمک به دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد شود و طبق توافقنامه ای بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت و درمان، بسیج اعلام آمادگی کرد که در ایجاد مراکز واکسیناسیون مستقل با نظارت علوم پزشکی و همین طور در مراکز مشترک با سایر سازمان ها به کمک مجموعه بهداشت و درمان برود و دراین زمینه نقش آفرینی کند.
وی اظهار نمود: بسیج افزون بر این ۹۰ مرکز در ۲۱۰ مرکز دیگر با سایر سازمان ها مشارکت دارد و به هر میزان که لازم باشد با بهره بردن از تمام ظرفیت های خود در خدمت مردم و در قالب طرح واکسیناسیون حضور خواهد داشت.
این مقام ارشد سپاه اشاره کرد: مردم بزرگ ایران اسلامی نقش بی بدیلی را در سه مرحله انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقابله با ویروس کرونا خلق کردند.
وی اشاره کرد: مردم بزرگ ایران برغم فشارها و تحریم های نظام سلطه، تهدید به حمله نظامی در اوایل شیوع ویروس کرونا و عملیات روانی گسترده دشمن در مقابل این ویروس ناشناخته، مجموعه ای از همبستگی، یکپارچگی، صلابت و عزم راسخ خودرا برای مبارزه و مدیریت این شرایط متجلی ساختند.
فرمانده بسیج مستضعفین افزود: ملت ایران تحت تدابیر رهبر معظم انقلاب و مجاهدت مسئولان عرصه سلامت به ویژه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی و تخصصی، در یک و نیم سال قبل کارنامه ای درخشان آفرید.
وی اضافه کرد: بسیای از نظام های سلامت کشورها و حتی کشورهای بزرگ با ورود بیماری کرونا بدلیل دوری از ساختارهای مردمی فرو پاشید ولی سیستم سلامت جمهوری اسلامی ایران با هم افزایی و استفاده از ظرفیت و قدرت مردم توانست در این حوزه موفق عمل کند.
سردار سلیمانی با اشاره به افزایش شیوع در وضعیت فعلی اظهار داشت: این افزایش آمار بدلیل رعایت نشدن دستورالعمل هایی است که سیستم سلامت مقرر کرده است ولی برخی بدلیل عادی شدن مساله بعضی اقدامات ساده مانند زدن ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند.
وی اظهار نمود: تمرکز بر تولید واکسن داخلی از ۶ مسیر، از دیگر اقداماتی بود که در میان کشورهای اسلامی بی نظیر است و کشورهایی که در تراز ایران هستند هیچ کدام نتوانستند واکسن تولید کنند.
فرمانده بسیج مستضعفین با اشاره به بدقولی برخی کشورها در دادن واکسن مورد نیاز به ایران برغم برخی تعهدات اظهار داشت: انتخاب تولید مسیر داخلی با تدبیر رهبر معظم انقلاب و تایید ایشان با زدن واکسن ایرانی سبب شد که امروز خیلی از مردم تمایل به تزریق واکسن داخلی دارند.
وی اشاره کرد: تغییر نگاه از بیرون به داخل، اتحاد و همبستگی، انسجام و وحدت، پیداشدن افق های جدید در تولید واکسن از دستاوردهای مردم ایران در تبدیل تهدید کرونا به فرصت بود و امروز متخصصان بیمارستان بقیه الله(عج) اعلام می کنند که فناوری واکسن "نورا" می تواند ویروس های مختلف را از بین ببرد.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، مرکز تجمیعی واکسیناسیون ملک شهر، امروز با حضور سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور، عباس رضایی استاندار و تعدادی از مسئولان محلی در دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان راه اندازی شد.
این مرکز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، پشتیبانی تعدادی از صنایع استان و با مدیریت سپاه صاحب الزمان (عج) و تایید دانشگاه علوم پزشکی در دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان دایر شده است.
با راه اندازی ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در ملک شهر و رهنان، تعداد مراکز تجمیعی در کلانشهر اصفهان بمنظور تسریع در واکسیناسیون کرونا و افزایش سطح ایمنی جامعه به هشت واحد رسید.
در زمان حاضر حدود ۱۳ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سایر شهرستان های استان نیز فعال است.
منبع:

1400/05/06
23:26:18
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه