یك مسئول در وزارت بهداشت:

مردم بدون ثبت نام هیچ گاه به مراكز واكسیناسیون مراجعه نكنند

مردم بدون ثبت نام هیچ گاه به مراكز واكسیناسیون مراجعه نكنند

دبیر کمیته علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: روند واکسیناسیون در قم به خوبی در حال انجام می باشد، اما مردم باید در سامانه پیامکی ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت دهی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی معاونت بهداشتی علوم پزشکی قم، عاطفه عابدینی در بازدید از مراکز درمانی و بهداشتی و پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون استان گفت: قم نیز همانند خیلی از استانها درگیر نوع جدید کرونا است و الان با افزایش تعداد مراجعه کنندگان و تعداد بستری ها روبه رو شده است.

وی همین طور با اعلان اینکه خاصیت موتاسیون دلتا این است که سرایت پذیری آن بسیار سریع است، اظهار داشت: به همین دلیل اگر به نمودار بیماری در کشور نگاه نماییم، می بینیم که یک افزایش بسیار سریع و روبه بالا را در حوزه افزایش تعداد مبتلایان داریم.

دبیر کمیته علمی وزارت بهداشت تجربه کادر درمان قم را عامل موفقیت در ارائه خدمات دانست و بیان کرد: امیدواریم مردم همچنان از تجمعات پرهیز کنند و ماسک بزنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

قم از بیست و سوم تیرماه وارد مناطق قرمز و پرخطر کرونائی کشور شده است.

ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در ارتباط با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت نمایند.


1400/05/04
20:55:07
5.0 / 5
478
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کونفه